Новини,  НОВИНИ КНУБА

У рамках програми ERASMUS+ проєкту UKRENERGY викладачі КНУБА взяли участь у навчальному візиті до Університету Луїджі Ванвітеллі (University of Campania Luigi Vanvitelli, м. Казерта, Італія

(Grant Agreement no. 101082898-2022).

Нагадаємо, проєкт UKRENERGY реалізується за підтримки  Європейської Комісії – “Європейського виконавчого агентства з питань освіти і культури” (ЕАСЕА) в рамках програми ERASMUS+ за напрямом KA2, спрямованим на підтримку “Розвитку потенціалу вищої освіти (CBHE)” в країнах-партнерах ЄС. Основною метою  проєкту є сприяння підвищенню якості викладання та навчання в Україні шляхом створення інноваційних магістерських курсів з енергетичної стійкості в будівлях, відповідно до принципів Болонського процесу. Координатором проекту від України є Київський національний університет будівництва і архітектури (Детальніше: https://ukrenergy-erasmusplus.eu/ ).

Відповідно до задач проєкту з 24 по 29 березня 2024 року відбувся навчальний візит представників українських партнерів проєкту до Університету Луїджі Ванвітеллі (University of Campania Luigi Vanvitelli), м. Казерта, Італія.

Учасники заходу проекту UKRENERGY на фоні Палацу Казерта (італ. Palazzo Reale) зведеного за проектом італійського архітектора Луїджі Ванвітеллі, що є найбільшим за розмірами королівським палацом у Італії та західній Європі, вибудований в середині XVIII століття в перехідній стилістиці від пізнього бароко до класицизму  (https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%86_%D0%9A%D0%B0%D0%B7%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B0).

У рамках заходу відбулось налагодження плідної співпраці між партнерами проєкту UKRENERGY та презентація європейського досвіду в галузі енергоефективності та сталого розвитку.

У заході взяли активну участь представники робочої групи проєкту КНУБА професор кафедри архітектурних конструкцій д.т.н., проф. В’ячеслав Мартинов та асистент кафедри теплотехніки Євген Кулінко, які були делеговані Київським національним університетом будівництва і архітектури, як одні з розробників курсів магістерських програм. Зокрема, планується реалізація проєкту на чотирьох факультетах університету, а саме: архітектурному, будівельному, інженерних систем та екології, урбаністики та просторового планування.

Робочі зустрічі у рамках навчального візиту до Італії проходили на базі організатора заходу – Університету Луїджі Ванвітеллі (University of Campania Luigi Vanvitelli (UniCampania)).

Під час першого дня візиту, що відбувся 25 березня, з вітальними словами виступили професор Vincenzo Nigro, заступник ректора з навчальної роботи UniCampani, адміністративна організація з міжнародної діяльності UniCampani. Після перерви виступили професор Sergio Nardini, профеоср UniCampani, координатор інженерного напряму Erasmus та професор Oronzio Manca, профеоср UniCampani, керівник Polisciba PhD School, які розповіли про організацію курсів на інженерному факультеті.

Другий день (26.03.2024) стосувався інноваційних засобів викладання та навчання у вищій освіті, професором Vincenzo Bianco, UniParthenope розглянутий досвід проектів RES4CITY та SHERLOCK. Також професор наголосив про роль геймифікації у вищій освіті. Професор UniCampani та керівник Head of Polisciba PhD School Oronzio Manca, навів кілька прикладів енергетичної модернізації в будівництві: сонячні димоходи та системи зберігання теплової енергії.

Протягом третього дня (27.03.2024) нашій команді випала можливість почути доповіді професора, координатора інженерного напряму Erasmus Sergio Nardini про енергетичну паспортизацію та про оцінку життєвого циклу. Професор Vincenzo Bianco, UniParthenope розповів про стан розробки магістерських програм UKRENERGY, обговорено придбання обладнання в рамках проєкту та пропозиції щодо партнерства.

Останній день заходу 28.04.2024 року був присвячений відвідуванням лабораторій та зустрічами із дослідниками Депаратаменту інженерії UniCampania.

На фото учасники заходу від партнерів проекту UKRENERGY, які представляють: Університет ім. Луіджі Ванвітеллі, Університет Генуї (Італія), Київський національний університет будівництва та архітектури, Одеську державну академію будівництва та архітектури, Придніпровську державну академію будівництва та архітектури, Львівський політехнічний національний університет, Національний транспортний університет, Одеський національний економічний університет,  ДВНЗ «Український державний хіміко-технологічний університет», Львівський національний університет природокористування, Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України (Україна), Гірничо-металургійну академію ім. Станіслава Сташиця у Кракові, (Польща), Словацький технічний університет у Братиславі (Словаччина).

Ознайомитись із програмою заходу можна за посиланням:

UKRENERGY project is co-funded by the European Union (EU) under the Erasmus+ Programme (Grant Agreement no. 101082898-2022).

Сторінка проєкту UKRENERGY на сайті КНУБА: https://www.knuba.edu.ua/proyekt-innovative-master-courses-supporting-the-improvement-of-the-energy-and-carbon-footprint-of-the-ukrainian-building-stock-ukrenergy/

Матеріал підготував

Сергій КОЖЕДУБ, заступник керівника та менеджер з інформаційної підтримки проєкту UKRENERGY