УЧАСТЬ У НАЦІОНАЛЬНІЙ НАРАДІ З ГЕНДЕРНОГО ВИМІРЮВАННЯ (ВЕРЕСЕНЬ, 2021 р.)

У  2020 р. Україна отримала офіційний статус учасниці «Партнерства Біарріц» – міжнародної ініціативи рівних прав і можливостей для всіх. Згідно з Планом заходів партнерства, затвердженим Урядом, Міністерство освіти і науки України є відповідальним виконавцем за забезпечення наскрізності принципів гендерної рівності в освіті. До кінця 2021 р. наказом МОН буде затверджено методологію та критерії проведення гендерного аудиту закладів освіти, а також ухвалено план заходів з реалізації Стратегії впровадження гендерної рівності у сфері освіти до 2030 р. У зв’язку з цим зростає актуальність впровадження гендерної складової в навчальний процес та проведення гендерних досліджень.

7 вересня студенти груп ПМ-21 та ПМ-11 факультету урбаністики та просторового планування взяли участь у Національній нараді з гендерного вимірювання «Можливості національної системи моніторингу прав жінок та гендерної рівності». Студенти прослухали виступи Урядової уповноваженої з питань гендерної політики Катерина Левченко, заступниці директорки Швейцарського бюро співробітництва з Україною Пріски Депнерінг, координаторки Експертної ради з питань запобігання та протидії дискримінації за ознакою статі Міністерства соціальної політики України Світлани Ліщинської, директорки Київського інституту гендерних досліджень Марфи Скорик та інших учасників наради.

Корисну інформацію надали представники Асоціації міст України Олександр Лашко та Наталія Лазаренко, які розповіли про особливості автоматизованої системи муніципальної статистики.

Отримані на нараді знання допоможуть нашим студентам долучитися до процесів наукового та практичного забезпечення гендерної політики в Україні.

Надія Гербут, к.п.н., доцент кафедри політиих наук і права