НОВИНИ КНУБА

Виставково-реставраційний проект “Знищене мистецтво Марії Приймаченко”

Марію Приймаченко називають однією із найсамобутніших українських художниць, що представляє стиль наївного народного стилю (примітивізму) — в його основі лежать українські казки, легенди та оповідання.

За ініціативи декана архітектурного факультету – Олександра Кащенка, було запропоновано зробити курсовим проектом для студентів 2-го курсу, під керівництвом доцента кафедри образотворчого мистецтва та архітектурної графіки – Олени Яремчук, виставку картин знищеного війною мистецтва Марії Приймаченко.

Чому це цікаво? По-перше, це красиво. А по-друге, це чудова нагода більше дізнатися про талановиту художницю, якою пишається Україна. За 89 років життя художниця створила понад 650 робіт. На своїх картинах зображувала чарівних неіснуючих тварин, квіти та сюжети з селянського побуту. У середині 1930-х радянська влада оголосила, що при комунізмі усі люди — творці, тож професійні художники не потрібні. Щоб поєднати професійне мистецтво з народним, у Києві відкрили Центральні експериментальні майстерні. Сюди зібрали народні таланти, серед них була і Приймаченко.

Картини художниці виставляли на експозиції Всесвітньої виставки у Парижі, її твори побували у Варшаві, Софії, Монреалі, Празі. Ім’я Марії Приймаченко внесли до Всесвітньої енциклопедії мистецтва.

19 грудня 2022 в музеї КНУБА відбулося відкриття проекту.

Атмосферу якого доповнила музика українських народних колядок і столітній, всесвітньо-відомий «Щедрик», які майстерно виконав студент ФІСЕ – Іван Самойлов на фортепіано.

А ще, КНУБА не забув про день Святого Миколая, в образі якого на виставку завітав ректор – Петро Куліков і вручив подяки 60-тьом студентам, які представляли університет на Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах, змаганнях та олімпіадах.

ЦКД_Переглянути фотозвіт