Вітаємо проф. Катерину Костянтинівну Пушкарьову

Колектив кафедри будівельних матеріалів будівельно-технологічного факультету КНУБА вітає завідувача кафедри д.т.н., проф. Пушкарьову Катерину Костянтинівну з отриманням почесного звання «ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ НАУКИ І ТЕХНІКИ УКРАЇНИ». За вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної науки, зміцнення науково-технічного потенціалу України, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм Президент України Володимир Зеленський відзначив державною нагородою завідувача кафедри будівельних матеріалів Пушкарьову Катерину Костянтинівну з нагоди Дня науки.

Д.т.н., проф. Пушкарьова К.К. у  1979 році закінчила  з відзнакою будівельно-технологічний факультет Київського інженерно-будівельного інституту (КІБІ), а з 1980 по 1983 р.   навчалась у аспірантурі з відривом від виробництва. У 1985 року у спеціалізованій Раді  Київського політехнічного інституту захистила кандидатську дисертацію на тему «Синтез штучного каменю на основі лужно-лужноземельних в’яжучих речовин». З 1990 по 1993 рр. навчалась в докторантурі по кафедрі будівельних матеріалів. У 1995 р.  спеціалізованій Раді Харківського інженерно-будівельного інституту захистила докторську дисертацію на тему «Жаростійкі матеріали на основі лужних в’яжучих систем» за спеціальністю 05.23.05 «Будівельні матеріали» . У 2001 р. отримала звання професора. З 1985 р. по 1990 р.   працювала спочатку асистентом, а потім доцентом кафедри хімії.  У 1995 р. захистила докторську дисертацію і почала працювати на посаді професора кафедри будівельних матеріалів КНУБА, а з 2006 р. стала завідувачем кафедри будівельних матеріалів.  З 1990 по 2011 р. працювала завідувачем відділу спеціальних в’яжучих та бетонів  Державного науково-дослідного інституту в’яжучих речовин та матеріалів ім. В.Д. Глуховського, була керівником   держбюджетних науково-дослідних робіт з 1997 по 2011 рр., приймала участь у виконанні міжнародних угод з 1997 по 2004 рр. з Польщею та КНР по розробці бетонів спеціального призначення. За напрямом наукової роботи   підготувала 10 кандидатів наук, 1 доктора технічних наук .

На основі власних наукознавчих та методологічних досліджень в рамках  співпраці між КНУБА та Польською Академією Наук, була  організована співпраця між кафедрою будівельних матеріалів та кафедрою будівництва та архітектури  Політехніки в м. Кельці, наслідком якої стала публікація сумісної монографії  «Material science for designers of architectural environment” Politechnica Swietokrzyska, Kielce.- 2020 – 475 p.  під редакцією професорів В. Абизова та К. Пушкарьової. Пушкарьова К.К.  є членом редколегій трьох  наукових збірників та журналів, членом наукових комітетів багатьох науково-практичних конференцій різних рівнів, а також членом експертної ради ДАК зі спеціальності «Будівництво і архітектура» , членом секції наукової ради МОНУ «Наукові проблеми матеріалознавства».

Вітаємо Катерину Костянтинівну з отриманням державної нагороди та бажаємо міцного здоров’я, оптимізму, реалізації ідей і задуманих планів, родинного затишку та добробуту! Нехай кожен день починається із щирої посмішки і гарного настрою, а улюблена робота не перестає надихати!

Колектив кафедри будівельних матеріалів

будівельно-технологічного факультету КНУБА