Новини,  НОВИНИ КНУБА

Виставка сучасного петриківського розпису в КНУБА

У КНУБА проходить виставка художніх робіт випускниці нашого університету – інженера-будівельника Ніни Владиславівни Барановської. Виставка триватиме до 29 березня. Ніна Барановська з успіхом закінчила будівельно-технологічний університет Київського інженерно-технологічного інституту в 1982 році. Зараз вільний час присвячує захопленню. Зокрема, мистецтву сучасного петриківського розпису.

Петриківський розпис – це унікальне явище української народної творчості. Квіти, ягоди, грона калини, незвичайні птахи –  розпис не можна не впізнати одразу, його поціновувачі є в усьому світі. Орнамент, що в минулому розвивався як настінний розпис і оздоблення побутових предметів, сьогодні використовується в книжковій графіці, художньому оформленні порцелянових блюд, тканин, сувенірних скриньок. З покоління у покоління передаються традиції петриківського розпису, самобутнього, в основному рослинного орнаменту, що з часом більш удосконалився.

Сучасний петриківський орнамент ґрунтується на уважному вивченні реальних форм флори та створенню на основі цього незвичайних квітів, які не існують в реальному світі. Мотиви садових, лугових квітів, ягід калини, полуниці й винограду також знайшли своє застосування.  Петриківський розпис – це декоративно-прикладне візерункове народне малярство України, яке зародилося в с. Петриківка, що на Дніпропетровщині. А стало візитною карткою України.

Інформаційний центр