НОВИНИ КНУБА

 «Європейський прорив»

У жовтні буремного 2022 року завідувач кафедри Основ архітектури та архітектурного проєктування КНУБА професор Олег Семенович Слєпцов здійснив насичений візит до Королівства Данії.

Про зміст та цікаві сторінки цієї подорожі розповідає короткометражний фільм «Європейський прорив: відкриття Представництва Української академії архітектури в Королівстві Данія» (Автор  та режисер Тетяна Бабіна; камера та монтаж: Микола Макарчук).

Це був перший офіційний закордонний візит Президента Української академії архітектури , Народного архітектора України, Олега Слєпцова. І так само вперше було створено закордонне Представництво УАА в Королівстві Данія, яке очолив архітектор Сергій Святченко.

У співпраці з новим представництвом планується системна взаємодія для допомоги у відновленні України, в першу чергу в порятунку пошкоджених війною пам’яток архітектури. А також попереду потужна спільна програма культурних та наукових заходів між країнами: виставка у Королівстві Данія творів сучасних українських архітекторів, конференції, спільні проєкти тощо. Проведено зустрічі з мером м. Віборг Ульріком Вільбеком, з архітекторами потужної міжнародної фірми Sweco, з Головою одного з трьох найбільших  банків Данії – Jyske Bank Boxen у  м. Сількеборг – Андерсом Крістіаном Дамом.

Було підписано Меморандум про співпрацю між УАА та мерією Віборгу, Меморандум з архітектурною фірмою Sweco про спільну участь у відновленні будівель в Україні, запропоновано та започатковано спільний проєкт ремонту та реставрації пошкодженої внаслідок війни пам’ятки архітектури – Будинку  судових ухвал (нині: Апеляційний суд Харкова), яку створив у Харкові видатний архітектор Олексій Бекетов. Зараз Українська академія архітектури разом із залученими державними та іншими організаціями займаються пошуками донорів для міжнародних програм і проєктів щодо  відновлення знакових українських будівель.

Доц. кафедри ОААП Гліб Ушаков

Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram