НОВИНИ КНУБА

Захисти магістрів на кафедрі Основ архітектури та архітектурного проєктування

Урочистий захист магістрів кафедри ОААП проходив 26 та 27 травня за участю першого проректора КНУБА, професора Дениса Чернишева, декана архітектурного факультету КНУБА професора Олександра Кащенка, директора Департаменту містобудування та архітектури Сумської області Володимира Бикова.

Головував на захисті президент Національної спілки архітекторів України, Заслужений архітектор України, кандидат архітектури,  лауреат Державної премії України в галузі архітектури Олександр Чижевський. Також  у Атестаційній екзаменаційній комісії працювали: заступник голови комісії, заступник декана Архітектурного факультету, доцент Костянтин Покотило, керівник творчої майстерні “Янош Віг і партнери”, заслужений архітектор України, лауреат Державної премії України  в галузі архітектури Янош Віг, керівник творчої майстерні “Ю. Серьогін”, заслужений архітектор України, лауреат Державних премій України в галузі архітектури Юрій Серьогін, завідувач кафедри ОААП, Народний архітектор України, президент УАА, директор НПАБ «Ліценз і АРХ», лауреат Державної премії України в галузі архітектури, доктор архітектури, професор Олег Слєпцов, професор кафедри Архітектурних конструкцій, доктор технічних наук Ольга Кривенко, доцент  кафедри Охорони праці та навколишнього середовища, кандидат технічних наук Ірина Клімова та віце-президент НСАУ, Заслужений архітектор України, лауреат Державної премії України в галузі архітектури, кандидат технічних наук, професор Володимир Гусаков.

Ще вчора наші магістри були студентами, а вже завтра стануть архітекторами. Їхні презентації продемонстрували відповідний рівень фахових знань та навичок. Усі отримали високі оцінки. Кожен довів, що здатен до аналітичної і дослідницької роботи, а також до креативного архітектурного проєктування.

Згадаємо деякі теми магістерських робіт: «Принципи архітектурно-планувальної організації терасованих природоінтегрованих житлових комплексів (на прикладі житлового комплексу по вул. Ватутіна, 38 у с. Лісники Київської обл.)», студентка Ольга Дида, керівники: О.С.Слєпцов, Т.В.Русевич;

«Принципи формування архітектури житлових будинків з використанням засобів енергоефективності та екологічності (на прикладі житлового комплексу для вимушених переселенців по вул. Перемоги, 1 у м. Турці Львівської області)», студентка Тетяна Гут, керівники: Л.Г.Бачинська, І.В.Якубовський;

«Принципи архітектурно-просторової організації модульного житла (на прикладі житлового комплексу по вул. Фрідяшівського, 60, у м. Кольчині, Закарпатська область)», студентка Діана Гаркавенко, керівники: Ю. І. Серьогін, І. Г. Новосад; «Особливості реконструкції промислових будівель під громадські центри з використанням екотехнологій (на прикладі реновації вальцевого млина економії Л.Кеніга під багатофункціональний громадський центр по вул. Благовіщенській, 8 у м. Тростянці Сумської обл.)», студентка Анна Петраш, керівники: Я.Я.Віг, С.В.Сьомка, «Особливості реконструкції будівель органів правосуддя (на прикладі реконструкції будівлі Апеляційного суду Харківської області по вул. Героїв Небесної Сотні, 36 у м. Харкові)», студентка Юлія Тесленко, керівники: О.С.Слєпцов, Т.В.Русевич, будівля пошкоджена під час війни; «Особливості архітектурно-планувальної організації оздоровчих закладів на основі інтегрованої кліматичної системи (на прикладі санаторно-реабілітаційного комплексу для військовослужбовців по вул. Лісовій, 2 у с. Циблі Київської області)», студентка Марія Полончик, керівники: С.Б.Зиміна, А.Л.Вишинський;  «Принципи та прийоми реконструкції освітніх закладів (на прикладі головного корпусу Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова по проспекту Героїв Сталінграду, 9 у м. Миколаєві)», студентка Анна Рябова, керівники: О.С.Слєпцов, Г.Н.Ушаков, будівля суттєво зруйнована війною.

Після успішного захисту дипломних робіт гості, члени комісії та викладачі привітали майбутніх архітекторів і побажали їм успішної та плідної діяльності у відновленні і розвитку міст України.

Гліб Ушаков, доцент кафедри ОААП