19 травня – традиційний День вишиванки в Україні. Це свято, до речі, не офіційне, відзначають починаючи з 2006 року в третій четверг травня. У мирний час у День вишиванки зазвичай відбуваються святкові заходи, флешмоби та концерти, але під час воєнного стану масові заходи заборонені. Проте одягнути під час війни вишиванку дуже важливо.

Символічно, що Посол Євросоюзу в Україні Матті Маасікас у своєму привітанні порівняв протистояння українців та росіян із битвою гобітів та орків у «Володарі перснів». «Відважним гобітам Толкієна Більбо та Фродо допоміг мітрил – кольчуга зі старовинної тканини з вплетеною в неї історією. Вишиванка – це український мітрил», – сказав посол.

This year’s Vyshyvanka Dayisspecial. Particularly sad but also full of hope. Like the chainmail shirt mithril protected Hobbits who fought the orks, Vyshyvanka with culture and tradition vowen into it gives Ukrainians strength in their fight. pic.twitter.com/Ee6f60dF1Y-MattiMaasikas (@MattiMaasikas) May 19, 2022.

Вишиванка — наша національна святиня. Вишиту сорочку, вишитий рушник передають із роду в рід, бережуть, як безцінну реліквію. В зимовому саду КНУБА на свято вишиванки зібралося чимало людей. Святково вбраних колег привітав ректор КНУБА Петро Мусійович Куліков, і побажав натхнення до праці та боротьби за світле майбутнє нашої держави.

На свято в університет завітав колишній віце-прем’єр-міністр та народний депутат Верховної ради України Микола Володимирович Томенко. Українські традиції – одні з найгарніших в світі. І в наших з вами силах поширити їх, розповісти про них усьому світу.

Одягайте свої вишиванки, і нехай весь світ побачить, як прекрасна наша Україна та її символи!

Прес-служба КНУБА