НОВИНИ ГІСУТ,  НОВИНИ КНУБА

1 вересня 2023 року Почесний професор КНУБА, професор Томас Люман завершив свою основну трудову діяльність та вийшов на пенсію

Професор та директор Інституту геоінформатики і прикладної фотограмметрії в Jade Університеті прикладних наук м. Ольденбург Томас Люман є визнаним фахівцем з фотограмметрії, що має понад 300 наукових та навчально-методичних праць, зокрема є автором підручника «Фотограмметрія близьких відстаней і 3D-зображення» та інших всесвітньо визнаних публікацій, його наукові інтереси та досягнення охоплюють всю галузь фотограмметрії, лазерного сканування та оптичної 3D-метрології. Приймає активну участь у громадській та науковій діяльності, член редакційних колегій науково-технічних збірників, лауреат міжнародних премій в галузі ГІС та інновацій, голова профільних комітетів міжнародних товариств та громадських організацій.

Проф. Томас Люман є висококваліфікованим та ініціативним фахівцем, що багато років підтримував сталий розвиток вищої освіти за напрямом ”Геодезія та землеустрій» в Україні. З 2012 року викладачі та студенти кафедри Геоінформатики і фотограмметрії КНУБА брали участь у міжнародних стажуваннях, навчальних проектах та обмінах в Німеччині за фінансової підтримки Інституту геоінформатики і прикладної фотограмметрії Jade Університету прикладних наук м. Ольденбург. За цей час понад 50 студентів КНУБА взяли участь в студентському проекті з фотограмметрії та лазерного сканування, в рамках якого відвідали м. Ольденбург. За ініціативи та фінансової підтримки проф. Люмана було підготовлено та подано понад 10 грантових пропозицій різного рівня за участю українських університетів, отримано три гранта на дослідницьку діяльність, що діють і сьогодні. Саме завдяки системній роботі проф. Люмана на кафедрі ГіФ КНУБА змогли переобладнати дві лабораторії з геоінформатики та цифрової фотограмметрії. За ініціативи проф. Люмана в 2019 році відбулась зустріч науковців, викладачів та студентів КНУБА з мером м.Києва Володимиром Кличком для привернення уваги до проблем геодезичної освіти та науки.

Відзначаючи  його вклад в науково-дослідну та навчально-виховну роботу в Україні, проф. Т.Люмана нагороджено відзнакою Українського Товариства Геодезії та картографії.

Доц. кафедри ГІФ Горковчук Юлія

Фото з колоквіуму, присвяченому виходу на пенсію проф. Т.Люмана 1 вересня 2023 року, м. Ольденбург, Німеччина