
Відбулася презентація книги «Управління територією. Заповідник «Стародавній Київ», яку видали за участі КНУБА
У Києві відбулася презентація науково-популярного видання «Управління територією. Заповідник «Стародавній Київ», яку видали за участі КНУБА. Видання висвітлює сучасні підходи до збереження культурної спадщини та проблематику в умовах великого міста.
«Збереження культурної спадщини – це один із пріоритетів для КНУБА. Ми активізували роботу з багатьма заповідниками і прагнемо стати провідним університетом, що готує професіоналів у цій галузі. Зараз активно працюємо над створенням кафедри ЮНЕСКО, яка буде спеціалізуватися саме на питаннях охорони та збереження культурної спадщини», – наголосив ректор Олексій Дніпров.
Він подякував авторському колективу та Всеукраїнській асоціації охорони культурної спадщини, яка зіграла ключову роль у створенні видання.
«Я дуже пишаюся тим, що наші співробітники долучилися до написання цієї книги. Переконаний, що вона має використовуватись у навчальному процесі не лише нашого університету, а й усіх навчальних закладів, які готують кадри в цій сфері», – сказав Олексій Дніпров.
Книга «Управління територією. Заповідник «Стародавній Київ» містить докладний опис історико-містобудівного середовища заповідної території, до якої входять Поділ, Старокиївська гора, Замкова гора, гора Уздихальниця, Андріївська гора, урочище Кожумʼяки та інші місця. У виданні проаналізовано сучасний стан об’єктів, що є частиною заповідника «Стародавній Київ», а також подано практичні поради для архітекторів, урбаністів, реставраторів і фахівців, які займаються охороною культурної спадщини. Окремий розділ присвячено міжнародним стандартам та вимогам ЮНЕСКО, адже серед об’єктів є пам’ятки, внесені до Списку об’єктів Світової спадщини.
Видання підготовлено за участі Всеукраїнської асоціації охорони культурної спадщини, Київського національного університету будівництва і архітектури (КНУБА), Національного комітету ICOMOS України, Міжнародного центру з вивчення питань збереження і реставрації культурних цінностей ICCROM.
Автори книги: завідувачка кафедри міського господарства та містобудування факультету урбаністики та просторового планування КНУБА Любов Апостолова-Сосса, виконавча директорка Українського національного комітету ICOMOS Олена Сердюк і фахівець Українського інституту культурного надбання, аспірант КНУБА Сергій Козак.
Більше фото – за посиланням.


















