Кащенко Олександр Володимирович

В 1973 році закінчив Київський інженерно-будівельний інститут за спеціальністю «Архітектура», кваліфікація – архітектор.
В 1985 році захистив кандидатську дисертацію за темою: «Формоутворення просторових покриттів архітектурно – будівельних об’єктів на основі геометричного моделювання  природних структур» (кандидат технічних наук, 05.01.01 «Нарисна геометрія та інженерна графіка»).
В 1979-1981 рр. – викладач університету Лас-Вільяс (м.Санта-Клара, Республіка Куба).
З 1987 року по теперішній час декан архітектурного факультету КНУБА.
У 1997 обраний  завідувачем кафедри рисунка та живопису.
У 1997 році пройшов наукове стажування на архітектурному факультеті Гентського університету (Бельгія).
В 2005 році отримав вчене звання професора по кафедрі рисунка та живопису.
В 2013 році захистив докторську дисертацію за темою: «Формоутворення в дизайні та архітектурі на основі моделювання біопрототипів» (доктор технічних наук, 05.01.03 «Технічна естетика»).

З 1973 року почав цикл досліджень в галузі теорія формоутворення в архітектурі та теорія  зображень.

• Член Національної спілки архітекторів України, дійсний член Української академії архітектури – член президії (2009).
  • Почесний професор Національної академії мистецтв та архітектури (НАОМА).
  • Відмінник народної освіти України (2001).
  • Заслужений працівник освіти України. (2009)/
  • Голова Вченої ради архітектурного факультету КНУБА.
  • Член спеціалізованої Вченої ради з технічної естетики (КНУБА).
  • Член вченої ради Інституту архітектури, урбанізму та регіоналізму України при НСАУ.
  • Міжнародний експерт фонду Ромуальдо дель Біанко (Флоренція, Італія).
  • Куратор науково-практичної конференції «Сучасна архітектурна освіта» (КНУБА).
  • Член редакційної колегії видання «Развитие строительной науки и техники в Украинской ССР», том ІІІ (1989).

Приймав участь в розробці концепцій і програм за напрямком «Архітектура» – навчальні плани для напряму «Архітектура», «Мистецтво» та спеціальності «Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво», «Дизайн».

Учасник міжнародної Європейської програми TEMPUS 530197-Tempus-1-2012-1-IT-TEMPUS-JPCR «Архітектура і стійкий розвиток міст без втрати ідентичності на основі еко-гуманістичних принципів та інноваційних технологій».

Постійний учасник всеукраїнських та міжнародних науково-практичних, методичних конференцій з питань теорії архітектури дизайну, організації архітектурної освіти, зокрема: Міжнародній науковій конференції «Освіта України» (Бонн, Німеччина, 1997), Міжнародній науковій конференції «Conjectural Interference in Construction» Hellenic National Commission for UNESCO (Греція, Патра, 2007).

Педагогічний стаж з 1973 року.

Викладає дисципліни:

• Синтез мистецтв і архітектури.
  • Методика наукових досліджень.
  • Теоретичні основи дизайну інтер’єра.
  • Сучасні проблеми мистецтва, дизайна і архітектури.
  • Біодизайн.
  • Етнодизайн.

Кащенко_ОВ_Досягнення_у_професiйнiй_дiяльностi_2023

Принцип викладання:
Дидактичні принципи від загального до окремого, принципи доказовості, послідовності, науковості, творчості, що відповідають функціям університетської освіти – освітній, соціальній, науковій, виховній.

Наукова діяльність:

1. Профіль науковця на порталі Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського – ID:0008377 адреса матеріалу: http://irbis-nbuv.gov.ua/ASUA/0008377
  2. ORCID ID – https://orcid.org/0000-0002-7937-6953

Творча діяльність:

Учасник виставок художніх робіт з 1980 р., в тому числі персональних:

1.Персональна виставка “КРИМ – ЦЕ УКРАЇНА” (було представлено 43 творчі роботи) / Музей КНУБА (адреса: м.Київ, просп.Повітрофлотський, 31). – 10.09-10.11.2019.

Олександр Володимирович Кащенко нагороджений золотою медаллю Національної академії мистецтв України