"День вишиванки" 18 травня 2023 року у КНУБА
НОВИНИ ФАКУЛЬТЕТІВ,  НОВИНИ ФІСЕ

“День вишиванки” 18 травня 2023 року у КНУБА

Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня.

Історія

Святу передувала акція «Всесвітній день вишиванки», котру в 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. До цього спонукав її друг Ігор Житарюк, який прийшов на пару у вишиванці. Леся запропонувала одногрупникам та іншим студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

Популярності свята сприяє уявлення про вишиту сорочку як оберіг і популяризація відомостей про регіональні традиції вишивання в Україні[5]. Воно посприяло використанню давніх традиційних елементів вишивки в сучасному одязі.

День вишиванки – подія, яка покликана зберегти українські традиції, передати їх наступному поколінню.

Доц. кафедри Водопостачання та водовідведення Копаниця Ю.Д.