ДОСЛІДЖЕННЯ КОНЦЕНТРАЦІЇ АЕРОІОНІВ У ПРИМУСОВИХ ПРИПЛИВНО-ВИТЯЖНИХ ВЕНТИЛЯЦІЙНИХ СИСТЕМАХ

Науковці кафедри фізики провели ряд наукових досліджень з вимірювань концентрації аероіонів у примусових припливно-витяжних вентиляційних системах.
Екпериментально-дослідним шляхом встановлено факт деіонізації повітря в металевих оцинкованих трубах повітропроводу. Дослідження проводяться під керівництвом д.т.н., професора Валентина Гливи. Експеримент забезпечували і проводили професор кафедри фізики Наталія Бурдейна і завідувач лабораторії Олег Бесараб.
Отримані результати можуть бути використані для вдосконалення Державних будівельних норм "Опалення, вентиляція та кондиціонування", що встановлюють вимоги до систем загальнообмінної, аварійної та протидимної вентиляції будівель з метою забезпечення нормованих санітарно-епідеміологічних параметрів мікроклімату приміщень, виконання вимог безпеки та охорони навколишнього середовища під час експлуатації, а також для розроблення засобів штучної іонізації повітря.