Новини,  НОВИНИ КНУБА

Досвід зеленого будівництва в Україні, Азербайджані та Польщі. У КНУБА відбулась міжнародна конференція

Новий досвід впровадження зелених технологій будівництва у різних країнах – тема IV Міжнародної науково-практичної конференції «Зелене будівництво», яку щороку проводить кафедра технологій захисту навколишнього середовища та охорони праці КНУБА. 

Серед учасників від української сторони були експерти КНУБА, Академії технічних наук України, Академії будівництва України, Запорізької обласної держадміністрації, Житлово-будівельного кооперативу «Доступне житло України», ВГО «Жива планета», ДП «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут міського господарства», Вижницького національного парку, Інституту телекомунікацій і глобального інформаційного простору НАН України, Національного університету біоресурсів і природокористування України, Національного університету «Львівська політехніка», ТОВ «Артідек», Інституту гідромеханіки НАН України, Інституту технічної теплофізики НАН України. Серед іноземних учасників – представники Азербайджанського архітектурно-будівельного університету, Університету прикладних наук у Нисі (Польща) та Ченстоховської політехніки (Польща).

З доповідями на конференції виступили також студенти КНУБА та Київського фахового коледжу архітектури, будівництва та управління. 

Головна тема, яку представили доповідачки від КНУБА та ВГО «Жива планета» –  значний поступ у нормуванні зеленого будівництва в Україні.

Ішлося, зокрема, про стандарт енергоефективного зеленого будівництва «Громадські будівлі. Екологічні критерії та метод оцінювання життєвого циклу на етапах проєктування та будівництва», співавторами якого є провідні науковці КНУБА. Прийняття цього стандарту запровадить в Україні рейтингову систему оцінювання будівель за рівнем показників енергоефективності, комфорту та екологічних характеристик.

Також учасникам конференції представлено проєкти ДСТУ «Настанова щодо забезпечення збалансованого використання природних ресурсів під час проєктування споруд» (на заміну ДСТУ 9171:2021) й ДСТУ «Захист довкілля. Зелені конструкції. Метод випробування теплообмінних процесів у рослинних шарах», який вперше у світі унормовує подібні лабораторні випробування на підставі українського досвіду.

Загалом на конференцію було подано понад 100 наукових доповідей. За результатами заходу видано збірники матеріалів українською та англійською мовами, які стануть корисним джерелом для українських та іноземних фахівців у галузі екологічно орієнтованого проєктування, науковців, студентів та всіх, хто зацікавлений у впровадженні принципів сталого розвитку в будівництві.

Translate »