Друга щорічна конференція з історичного аналізу (HAAC)

17-19 жовтня 2023 року доцент кафедри кібербезпеки та комп’ютерної інженерії кандидат фізико-математичних наук Кондакова Світлана Віталіївна взяла участь та виступила з доповіддю на  Другій щорічній конференції з історичного аналізу (HAAC).

Schedule for the Second Historical Analysis Annual Conference (HAAC), 17 – 19 October 2023 | Mystics & Statistics (dupuyinstitute.org)

Мета конференції – вивчати та сприяти використанню історичного аналізу для розуміння військової справи.

Конференція відбулася в Tysons Corner, поблизу Вашингтона, округ Колумбія за участю широкого спектру відвідувачів і доповідачів з

приватної промисловості, наукових кіл, уряду США, спільноти оперативних досліджень та історичного аналізу Великобританії та інших зацікавлених сторін. Організатор конференції – The Dupuy Institute.

Історичний аналіз вважається належною субдисципліною операційних досліджень Великобританії. Dstl Великобританії (Defence Science and Technology Laboratory – GOV.UK (www.gov.uk) визначає його як «використання математичного, статистичного, якісного та інших форм аналізу для розуміння історичних залучень, операцій, кампаній і конфліктів з метою надання неупередженого аналізу та підтримки чутливих рішень особам, які розробляють політику».

Ключові елементи того, що Інститут Дюпюї шукає в історичному аналізі, полягає в тому, що він 1) ґрунтується на історії з сильним упередженням у бік першоджерел (тобто одиничних записів), 2) він ґрунтується на репрезентативній вибірці випадків, а не лише приклад одного або двох випадків, 3) він має аналітичний підхід, 4) він використовує минулий реальний досвід для аналізу та вирішення проблеми сьогодення.

Протягом трьох днів доцент Кондакова С.В. спілкувалась з колегами, слухала доповіді, брала участь в обговореннях, ділилась з учасниками конференції власними знаннями та досвідом використання  дослідження операцій, математичної статистики при аналізі історичних подій.