ПРОФЕСІЙНА АТЕСТАЦІЯ ОСІБ, ЯКІ МАЮТЬ НАМІР ПРОВАДИТИ ДІЯЛЬНІСТЬ ІЗ СЕРТИФІКАЦІЇ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ТА ОБСТЕЖЕННЯ ІНЖЕНЕРНИХ СИСТЕМ

На базі Науково-освітнього центру проектування та дослідження будівель з близьким до нульового енергоспоживанням (NZEB Hub) КНУБА проводяться професійна підготовка майбутніх енергоаудиторів та атестація осіб, які мають намір провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності та обстеження інженерних систем будівель. 

Згідно Статті 9 Закону України «Про енергетичну ефективність будівель» сертифікація осіб, які мають намір провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності, енергетичного аудиту будівель та обстеження технічних установок, проводиться кваліфікаційними центрами, акредитованими Національним агентством кваліфікацій.

У період з 2018 по 2024 рік у КНУБА функціонувала атестаційна комісія, що здійснювала професійну атестацію фахівців за напрямами «Сертифікація енергетичної ефективності будівель» та «Обстеження інженерних систем будівель». Фахівці, що успішно склали іспит, отримували кваліфікаційний атестат(-и) та були вносені до реєстру Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, що засвідчує їх право на проведення професійної діяльності.

Згідно чинного законодавства на сьогодні атестаційні комісії не мають права здійснювати професійну атестацію. Дане право надано кваліфікаційним центрам, акредитованими Національним агентством кваліфікацій.

З 24 жовтня 2024 року у Науково-освітнього центрі проектування та дослідження будівель з близьким до нульового енергоспоживанням Київського національного університету будівництва і архітектури діє Кваліфікацій центр енергетичних аудиторів, що є суб’єктом, уповноважений Національним агентством кваліфікацій здійснювати оцінювання і визнання результатів навчання, здобутих особами шляхом формальної, неформальної або інформальної освіти, присвоєння та/або підтвердження професійної кваліфікації згідно з професійним стандартом «Енергетичний аудитор будівель», визнання відповідної професійної кваліфікації, здобутої у інших країнах, на підставі сертифікату про акредитування такого кваліфікаційного центру, і внесений до Реєстру кваліфікаційних центрів у складі Реєстру кваліфікацій.

Дана сторінка містить інформацію про атестацію фахівців з аудиту енергетичної ефективності будівель та обстеження інженерних систем будівель до 2024 року.

Атестаційна комісія для проведення професійної атестації осіб, які мають намір провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності та обстеження інженерних систем при Київському національному університеті будівництва і архітектури є першою заснованою в Україні атестаційною комісією.

Енергоаудитори, що отримали кваліфікаційний атестат атестаційної комісії КНУБА, провели першу в Україні сертифікацію енергетичної ефективності будівелі та є лідерами по кількості успішно проведених енергетичних сертифікацій та обстежень інженерних систем будівель.

Діяльність атестаційної комісії здійснюється відповідно до Законів України «Про енергетичну ефективність будівель», «Про вищу освіту», «Про освіту», Постанови КМУ від 9 червня 2021 р. № 600 «Про затвердження Порядку проведення професійної атестації осіб, які мають намір провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності та обстеження інженерних систем», Постанови КМУ від 26 липня 2018 р. № 602 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2021 р. № 379) «Про затвердження Порядку обміну інформацією між центральними органами виконавчої влади, атестаційними комісіями в процесі проведення незалежного моніторингу», Угоди між Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України та Київським національним університетом будівництва та архітектури «Про співробітництво щодо створення атестаційних комісій, що будуть проводити професійну атестацію осіб, які мають намір провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності та обстеження інженерних систем» та інших нормативних актів України з питань освіти, енергоефективності, Статуту КНУБА.

Згідно чинного законодавства на сьогодні атестаційні комісії не мають права здійснювати професійну атестацію. Дане право надано кваліфікаційним центрам, акредитованими Національним агентством кваліфікацій

До професійної атестації допускалися особи, які відповідали одночасно таким вимогам:
1) здобули відповідну вищу освіту не нижче другого (магістерського) рівня вищої освіти (для осіб, які мають намір провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності);
2) здобули відповідну вищу освіту не нижче першого (бакалаврського) рівня вищої освіти (для осіб, які мають намір проводити обстеження інженерних систем);
3) мають стаж роботи не менше трьох років у сфері енергетики, енергоефективності та енергозбереження, будівництва та архітектури або житлово-комунального господарства.

Відповідна вища освіта – сукупність систематизованих знань, умінь і практичних навичок, професійних якостей, інших компетентностей, здобутих у закладах вищої освіти у сферах енергетики, електроенергетики, електротехніки, електромеханіки, теплоенергетики, енергетичного менеджменту, тепло-, газопостачання, вентиляції, теплофізики, будівництва, архітектури та цивільної інженерії, сертифікації енергетичної ефективності будівель, обстеження інженерних систем будівель.

Особа, що має намір пройти професійну атестацію (далі – кандидат), подавала атестаційній комісії такі документи:

1) заяву про допуск до проведення професійної атестації у сфері забезпечення енергетичної ефективності та обстеження інженерних систем будівель (далі – заява) відповідно до встановленої форми

2) скановану копію (фотокопію) документа, що посвідчує особу;

3) скановану копію (фотокопію) документа про відповідну вищу освіту не нижче другого (магістерського) рівня вищої освіти (для осіб, які мають намір провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності);

4) скановану копію (фотокопію) документа про відповідну вищу освіту не нижче першого (бакалаврського) рівня вищої освіти (для осіб, які мають намір проводити обстеження інженерних систем);

5) скановані копії (фотокопії) документів, що підтверджують стаж роботи не менше трьох років у сфері енергетики, енергоефективності та енергозбереження, будівництва та архітектури або житлово-комунального господарства;

6) стислий звіт про професійну діяльність та інші досягнення кандидата у довільній формі;

7) інші відомості (за бажанням кандидата), що підтверджують його професійну спеціалізацію, рівень кваліфікації та знань (зокрема, державні нагороди, звання, дипломи конкурсів у сфері енергетичної ефективності будівель, документи про наукові досягнення, відгуки від замовників робіт у сфері енергетичної ефективності будівель).

Документи для проходження атестації подавалися до атестаційної комісії у паперовій формі або в електронній формі через електронний кабінет користувача Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва або іншу державну інформаційну систему, інтегровану з Єдиною державною електронною системою у сфері будівництва. 

Інформація про енергоаудиторів та фахівців з обстеження інженерних систем, у тому числі їхні кваліфікаційні атестати, та інформації про відмову у видачі кваліфікаційного атестата, його анулювання розміщується на порталі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, доступ до якої є відкритим та безоплатним. 

У разі виникнення додаткових запитань звертатись за адресою:

Науково-освітній центр проектування та дослідження будівель з близьким до нульового енергоспоживанням КНУБА 
03037, Україна, Київ, Повітрофлотський просп., 31, к. 510.

Email: nzeb.hub@gmail.com

Translate »
Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux