Благодійний проєкт «Встань та йди» за участю старшого викладача кафедри дизайну КНУБА Артеменко Г.О. у місті Полічка (Чехія)

Благодійний проєкт «Встань та йди» за участю старшого викладача кафедри дизайну КНУБА Артеменко Г.О. проходить з 11 серпня по 30 вересня 2022 р. у місті Полічка (Чехія).

Зазначений проєкт знайомить з реальними історіями українських жінок та їх дітей, які рятувалися втечею до Чехії від нинішньої війни в Україні (історії перекладені чеською Mgr.Mariana Musilova та Mgr.Jitka Balášová). Старший викладач кафедри дизайну Артеменко Ганна Олександрівна була запрошена як український художник взяти участь в цьому заході та проілюструвати ці оповідання. За словами художниці: «Кожна історія – це реалії життя, які пережили ці люди. Жахливі та сумні… Мене запросили проілюструвати їх. Була вибрана техніка пастелі на чорному тлі. Декоративне спрямування дало можливість з художнього погляду показати та узагальнити конкретні ситуативні моменти, що відбуваються в нашій країні. В більшості ці моменти є трагедією в кожній війні. …Нехай небо для багатьох поміняло колір з блакитного на червоний…, але очі не стомлюються підійматися вгору – бо віримо – там Бог, і він не залишить Україну.
Плакат із зображенням Володимира Великого – є символом нашої держави! Тому Героям Слава!
Чорне тло – є символом горя і страждань, червоне небо – є символом втрати багатьох українців. Але Україна переможе – і синьо-жовтий прапор назавжди залишиться символом чистого, мирного, синього неба і безкрайніх нив нашої пшениці. А міста і села – ми відбудуємо».