Кафедра дизайну КНУБА відзначає Першу річницю з дня відкриття

8 лютого 2022 року відзначає Першу річницю з дня відкриття Кафедра дизайну, що входить до складу архітектурного факультету КНУБА. Кафедра є випусковою та здійснює підготовку бакалаврів (ОПП «Інтер’єр та обладнання»), магістрів (ОПП «Середовищний і промисловий дизайн») та докторів філософії за спеціальністю 022 «Дизайн», галузь знань 02 «Культура і мистецтво». На ній навчається понад 500 здобувачів вищої освіти. Очолює кафедру дизайну доктор архітектури, професор Третяк Юлія Вікторівна, професорсько-викладацький склад нараховує 23 особи, які є членами Спілки дизайнерів України, Національної спілки архітекторів України та Національної спілки художників України.

За рік існування кафедра досягла високих результатів:

🔊Відкрита наукова тема кафедри дизайну КНУБА «Теорія, методологія і технології дизайну. Синтез мистецтв в предметно-просторовому середовищі» (державний реєстраційний номер: 0121U113087).

🔊Доцент кафедри дизайну ПОЛУБОК А.П. захистив дисертацію та отримав диплом кандидата технічних наук (за спеціальністю «Технічна естетика»).

🔊Науково-педагогічними працівниками кафедри видано 4 наукові публікації, 19 тез доповідей та отримано 6 свідоцтв про депонування результату інтелектуальної діяльності.

🔊Викладачі брали участь у Всеукраїнських виставках, де представили власті художні твори (ст. викладачі кафедри дизайну ЧЕПЕНКО Н.Г. та ШТОГРИН А.О.), також було організовано і проведено одну персональну виставку (ст. викладач кафедри дизайну КРИВЕНКО М.Є.).

🔊Студентка 4 курсу спеціальності 022 «Дизайн» СТЕПАНЕНКО Діана перемогла у конкурсі на кращий дизайн скляної упаковки (проект «Marie») – Verallia Design Awards 2021, який проводила французька компанія Verallia.

🔊Традиційно, з нагоди Дня студента, студенти 3 та 4 курсів спеціальності 022 «Дизайн» КАРПЮК Анна (ДН-43), МИКОЛЕНКО Катерина (ДН-34) та УСАЧ Анастасія (ДН-43) отримали грамоти від ректора КНУБА за високі здобутки у навчанні, вагомий особистий внесок, активну участь у житті університету.

🔊Доцент кафедри дизайну ПИЛИПЧУК О.Д. разом зі студентами 5 курсу спеціальності 022 «Дизайн» ПІСЬМАК Мариною та КИСЛОЮ Тетяною розробили художньо-дизайнерське рішення величезного банеру для оздоблення фасаду будівлі спорткомплексу КНУБА, загальний розмір якого складає 9х102 м.

🔊Студенти 5 курсу спеціальності 022 «Дизайн» – ВОЛКОВА Марина, КУЗЬМЕНКО Анна, МІШЕНІНА Яна, МУРГА Вікторія, РИЖЕНКО Анна – розробили ескізні пропозиції проекту реконструкції частини будівлі Київського коледжу легкої промисловості (м. Київ, вул. Дж. Маккейна, 29), презентацію яких представили на загальних зборах даного навчального закладу. Розробка проекту здійснилася у рамках співпраці кафедр дизайну КНУБА та ККЛП.

🔊В рамках еко-мистецької акції “БугБезВіз”, проведена пересувна виставка студентських робіт кафедри дизайну КНУБА “АВТОПОРТРЕТ У КАРТИНІ МАЙСТРА” у Тульчинському краєзнавчому музеї та у смт Брацлав Вінницької області (куратор виставки – ст. викладач кафедри дизайну РЯБЧУК Л.В.).

🔊Презентовано онлайн-виставку “ХЛІБНИЙ НАТЮРМОРТ”, де представлено 19 найкращих курсових робіт студентів кафедри дизайну КНУБА 2 курсу спеціальності 022 “Дизайн” (ДН-21, ДН-22), які були виконані у ІІ семестрі 2020-2021 н.р. (куратори виставки – ст. викладач кафедри дизайну ШТОГРИН А.О. та викладач кафедри дизайну ШТОГРИН А.М.).

🔊Студенти взяли участь у регіональних та міжнародних наукових конференціях, надруковано 14 тез доповідей, отримано сертифікати і подяки.

🔊Кафедрою дизайну проведено захисти 80 бакалаврських та 14 магістерських атестаційних робіт.

🔊У рамках стратегічного розвитку та впровадження ВІМ-технологій в освітній процес ректором КНУБА Куліковим П.М. були підписані угоди з Allbau Software GmbH (Берлін/Німеччина) ALLPLAN а NEMETSCНEK COMPANY та Graphisoft Center Ukraine офіційним дистриб’ютором ArchiСАD від компанії GRAPHISOFT a NEMETSCНEK COMPANY, з метою забезпечення підготовки фахівців, зокрема за спеціальністю 022 «Дизайн», де можливе використання технології ВІМ.

Отже, з першою річницею роботи Кафедри дизайну вітаємо не лише колектив кафедри, а й усіх наших колег, аспірантів, студентів та абітурієнтів. Попереду на нас чекає ще багато цікавого, творчого, позитивного! Дякуємо за співпрацю і допомогу! Дякуємо, що Ви з нами!