Навчальна літня практика зі студентами 3 курсу спеціальності 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» (2021)

Кандидатом архітектури, доцентом кафедри дизайну Косаревською Р.О. проведена ознайомча частина літньої практики для студентів 3 курсу спеціальності «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» (з 15 червня по 5 липня 2021 року), під час якої вони ознайомились з архітектурними та історичними пам’ятками міста Києва, зокрема з унікальним набором історичної забудови однієї з найцікавіших вулиць Старого міста – Ярославів Вал, а також Львівської площі, вулиць Бульварно-Кудрявської, Гоголівської, Павлівської, Обсерваторної, Олеся Гончара, В’ячеслава Липинського, Михайла Коцюбинського, Чеховського провулку тощо.
Відвідали київську Кирилівську церкву, засновану у XII ст. князем Всеволодом Ольговичем, внаслідок перебудов 1748-1760 рр., проведених під керівництвом видатного українського архітектора І.Григоровича-Барського, екстер’єр споруди набув рис українського бароко, а інтер’єр храму майже не змінився до нашого часу. Вагомим внеском у живописну скарбницю пам’ятки стали шедеври М.Врубеля, а також роботи інших відомих українських митців ХІХ ст.
Були в особняку – мистецький центр «Шоколадний будинок» (1899-1901 рр.), зведеного на замовлення купця С.Могильовцева, вірогідно, за проєктом відомого київського архітектора В.Ніколаєва. Двоповерхова будівля нагадує італійське ренесансне палаццо та має виразне декорування інтер’єрів, вирішене у формах готики, рококо, мавританського та неоруського стилів і модерну. Також студенти мали можливість ознайомитись з Виставкою дипломних робіт Майстерні графічного дизайну В.Шості (НАОМА).