Дизайн українського експозиційного простору очима молодих дизайнерів (2023)

“Дизайн українського експозиційного простору очима молодих дизайнерів” (2023)

Запрошуємо переглянути онлайн-виставку «Дизайн українського експозиційного простору очима молодих дизайнерів», де представлено 15 кращих курсових проєктів студентів 4 курсу спеціальності 022 “Дизайн” кафедри дизайну КНУБА (академічна група ДН-44), які були розроблені в межах навчальної дисципліни «Дизайн-проєктування» осіннього семестру 2022-2023 н.р. Організаційний комітет виставки: куратор – д.арх., професор, завідувач кафедри дизайну Третяк Юлія Вікторівна, секретар – к.арх., доцент, доцент кафедри дизайну Косаревська Раддаміла Олександрівна, голова – д.арх., професор, завідувач кафедри дизайну Третяк Юлія Вікторівна.

Значна роль сучасного виставкового дизайну не потребує доказів, особливо у важкі воєнні часи, коли мистецька громада бажає висловити свою творчу та громадянську позицію. Найкраще це можна зробити через експозицію творчих робіт і не тільки їх, коли сучасний виставковий дизайн виступає чудовим інструментом для надання і сприйняття інформації. Функція, новітні технології в обладнанні інтер’єрів виставок на різноманітну тематику, а також довершена композиція світла та кольору – все це є ознаками сучасного експозиційного простору.

Студентам-дизайнерам 4 курсу в межах дисципліни «Дизайн-проєктування» було запропоновано розробити проєктне рішення інтер’єру виставкового приміщення з розміщенням експозиції на будь-яку тему: від творів дизайну й мистецтва до висвітлення найважливіших подій сьогодення. Завданнями виступили розробка функціонально-планувального рішення зали, маршруту відвідувача, об’ємно-просторової організації та художнього образу простору, а також унікального експозиційного обладнання.

Коли функціональний дизайн зустрічається з мистецтвом, буденне перетворюється на надзвичайне“.