Новини катедри МДК

04.12.2021 – Вийшла у світ монографія БІОЛОГІЧНА КОРОЗІЯ КАНАЛІЗАЦІЙНИХ СИСТЕМ УКРАЇНИ

Вийшла у світ спільна монографія науковців каедри металевих та дерев’яних конструкцій Київського національного університету будівництва та архітектури МОН України, інституту електрозварювання ім. Є.О.Патона НАН України, Національного університету «Полтавська політехніка» ім. Ю.Кондратюка МОН України та Полтавського державного аграрного університету:

БІОЛОГІЧНА КОРОЗІЯ КАНАЛІЗАЦІЙНИХ СИСТЕМ УКРАЇНИ / Макаренко В. Д., Хоружий В.П., Білик С.І., Писаренко П.В., Кусков Ю.М., Кузьменко О.Г., Макаренко Ю.В.

У монографії висвітлені результати багаторічних досліджень корозійно-біологічних ушкоджень і руйнування каналізаційних систем України. Наведені також дані з обґрунтування деградації сталевих трубопроводів та арматурних стержнів залізобетонних конструкцій тривалого терміну експлуатації в підземних агресивних каналізаційних середовищах. Особливу увагу приділено експериментальному дослідженню тривалої втомленості металу трубопроводів, прокладених під землею, від терміну експлуатації під дією знакозмінних навантажень в агресивно-корозійному середовищі. Наведені результати досліджень впливу біологічної корозії на механічні властивості та тривалу міцність металу, призначеного для виготовлення каналізаційного устаткування та різних інженерних сталевих та залізобетонних конструкцій.

Монографія призначена для фахівців, що працюють в області будівництва і ремонту гідротехнічного, каналізаційного та сантехнічного устаткування та інших металоконструкцій, відведення побутових і промислових відходів, а також студенів, науковців, аспірантів, викладачів ВНЗ за спеціальністю водопостачання та водовідведення, споруди й обладнання сантехнічного і екологічного профілю.

04.12.2021 – Вийшла в світ монографія КОРОЗІЙНІ РУЙНУВАННЯ КАНАЛІЗАЦІЙНИХ СИСТЕМ УКРАЇНИ

Вийшла у світ спільна монографія науковців катедри металевих та дерев’яних конструкцій Київського національного університету будівництва та архітектури МОН України, інституту електрозварювання ім. Є.О.Патона НАН України та Національного університету «Полтавська політехніка» ім. Ю.Кондратюка МОН України:

КОРОЗІЙНІ РУЙНУВАННЯ КАНАЛІЗАЦІЙНИХ СИСТЕМ УКРАЇНИ / Макаренко В. Д., Максимов С.Ю., Білик С.І., Винников Ю.Л., Кусков Ю.М., Кузьменко О.Г., Макаренко Ю.В.

У монографії викладені результати багаторічних досліджень корозійних руйнувань каналізаційних систем України. Наведені також дані з обґрунтування деградації сталевих конструкцій, що тривало експлуатовані у підземних агресивних каналізаційних середовищах. Особливу увагу приділено експериментальному дослідженню тривалої втомленості металу трубопроводів, прокладених під землею, від терміну експлуатації під дією знакозмінних навантажень в агресивно-корозійному середовищі. Наведені результати досліджень впливу мікробіологічної корозії на механічні властивості та тривалу міцність металу, призначеного для виготовлення каналізаційного устаткування та різних інженерних конструкцій.

Монографія призначена для фахівців, що працюють в області будівництва і ремонту каналізаційного та сантехнічного устаткування та інших металоконструкцій, відведення побутових і промислових відходів, а також студенів, науковців, аспірантів, викладачів ВНЗ сантехнічних та екологічних спеціальностей відповідного профілю.

04.12.2021 – Вийшла в світ монографія КОРОЗІЙНО-МЕХАНІЧНІ РУЙНУВАННЯ ГІДРОТЕХНІЧНИХ СПОРУД УКРАЇНИ

Вийшла у світ спільна монографія науковців катедри металевих та дерев’яних конструкцій Київського національного університету будівництва та архітектури МОН України, інституту електрозварювання ім. Є.О.Патона НАН України та Національного університету «Полтавська політехніка» ім. Ю.Кондратюка МОН України:

КОРОЗІЙНО-МЕХАНІЧНІ РУЙНУВАННЯ ГІДРОТЕХНІЧНИХ СПОРУД УКРАЇНИ / Макаренко В. Д., Білик С.І., Чеботар І.М., Макаренко І. О., Винников Ю.Л., Макаренко Ю.В.

У монографії викладені результати багаторічних досліджень корозійно-механічних руйнувань гідротехнічного устаткування, економного модифікування вуглецевих і низьколегованих сталей. Наведені також дані з обґрунтування деградації сталевих конструкцій, що тривало експлуатовані у гідротехнічних агресивних середовищах, зокрема річкових водах. Особливу увагу приділено експериментальному дослідженню тривалої втомленості металу опорних мостових шляхопроводів по прогонових будовах гідроелектростанцій та гребель від терміну експлуатації під дією знакозмінних навантажень в агресивному (вологому) середовищі водних басейнів р. Дніпро. Наведені результати досліджень впливу мікробіологічної корозії на механічні властивості металу, призначеного для виготовлення гідротехнічного устаткування та різних інженерних конструкцій.

Монографія призначена для фахівців, що працюють в області будівництва і ремонту шахтного устаткування та інших металоконструкцій, а також студенів, науковців, аспірантів, викладачів ВНЗ гірничих спеціальностей відповідного профілю.

27.11.2021 – відбувся фінал архітектурного конкурсу Steel Freedom 2021.

Вже увосьме в Україні пройшов Національний студентський архітектурний конкурс STEEL FREEDOM, що проводиться Асоціацією Український центр сталевого будівництва. З часів виникнення цього конкурсу, викладачі катедри металевих та дерев’яних конструкцій консультують студентські команди щодо конструктивної частини проектів.

Цьогоріч консультували студентів Білик Артем Сергійович (консультації всіх учасників), Лавріненко Людмила Іванівна (куратор команди B-191), Пікуль Анатолій Володимирович (куратор команд B-589 і С-818) та Цюпин Євген Іванович (куратор команди B-767). Всі команди вийшли у пів-фінал, а команда Цюпина Є.І.  B-767 здобула 3 місце у фіналі в категорії “Створення проекту бізнес-центру у м. Київ (Замовник проекту девелоперська компанія UDP та КАН Девелопмент)”.

Проекти-переможці

Андрій Римаренко, координатор конкурсу: «STEEL FREEDOM – це ком’юніті активних молодих спеціалістів, які вже за декілька років будуть вершити долі міст та створювати знакові об’єкти в Україні та світі. Ми ставимо перед студентами складні завдання: комунікація з реальним замовником, робота в команді, з технічним завданням, ділянкою, обмеженнями та чіткими дедлайнами кожного етапу конкурсу. Наша задача – показати талант та величезний потенціал студентів архітекторів та проектувальників, гучно заявити про себе, відкрити можливості для професійного росту, та, звісно,  створити неймовірні проекти для топових замовників будівництва із застосуванням металоконструкцій».

В першій частині фестивалю Steel Freedom Architecture Festival 2021 команди фіналісти STEEL FREEDOM 2021 презентували свої конкурсні проекти у двох категоріях:

  1. Створення проекту бізнес-центру у м. Київ (Замовник проекту девелоперська компанія UDP та КАН Девелопмент)
  2. Створення проекту культурного центру у м. Київ (Замовник проекту Perfect Group та Riverside Development)

В другій частині архітектурного фестивалю виступали Дмитро Васильєв, головний архітектор архітектурного бюро ARCHIMATIKA,  Олександр Максімов, головний архітектор проектів AVG Group, Олексій Образцов, директор архітектурної майстерні АрхОбраз, Віталій Квич, координатор проектів архітектурно-інжинірингової компанії AVR Development, та Олексій Макухін, виконавчий директор Фонду Пам’яті “Бабин Яр”

І найочікуваніша частина архітектурного фестивалю – церемонія нагородження переможців конкурсу STEEL FREEDOM 2021. Всі фіналісти отримали премії та призи від організацій-співзасновників конкурсу. А найголовніша премія – неймовірна архітектурна подорож в Дубаї на світову архітектурну виставку. Серед книжкових подарунків – наш катедральний підручник “Металеві конструкції!.

STEEL FREEEDOM 2021 в цифрах:

  • 135 зареєстрованих команд (абсолютний рекорд за дев’ять років проведення конкурсу)
  • 14 Вищих навчальних закладів
  • 84 розроблених проекти
  • 74 команд півфіналістів, з них:
    • 40 проектів у категорії створення проекту бізнес-центру у м. Київ (Замовник проекту девелоперська компанія UDP та КАН Девелопмент)
    • 34 проекти у категорії створення проекту культурного центру у м. Київ (Замовник проекту Perfect Group та Riverside Development)

Склад команд, які курували викладачі катедри МДК:

  • B-191 – Парфенюк Георгій, Волох Катерина, Натальчук Катерина, Юрченко Тетяна; фото
  • B-589 – Малянчук Павло, Григор’єва Єлизавета, Коваленко Павло, Черниш Олександра, Богун Марія; фото
  • B-767 – Філіпчук Олександра, Подойніцина Вікторія, Клименко Олексій, Лісіцина Інна; фото
  • С-818 – Дімітрієва Софія, Кузнецов Андрій, Балабан Олексій. фото

Також слід відзначити, що у складі команди B-117, яка здобула 1 місце в категорії “Створення проекту бізнес-центру у м. Київ (Замовник проекту девелоперська компанія UDP та КАН Девелопмент)”, брав участь магістрант катедри МДК Олексій Простак. (новина на сайті КНУБА посилання)

Слід зазначити, що команди, які здобули 1-3 місця, отримали винагороди від компаній Метінвест та ЛІРА САПР (B-117, B-767). Додатково були здобуті цінні призи у номінаціях від компаній Trimble (B-767), GRAPHISOFT Center Ukraine (B-767) та Рууккі Україна (C-818).

Переглянути звіт про переможців конкурсу можна за посиланням

Галерея проектів

Список студентів, які брали участь у конкурсі і вийшли до півфіналу

Подяка від Українського центру сталевого будівництва

25.11.2021 – Катедра МДК безкоштовно передала до бібліотеки КНУБА 40 примірників нового підручника з дисципліни Металеві конструкції

Білик С.І., Шимановський О.В., Нілов О.О., Лавріненко Л.І., Володимирський В.О. Металеві конструкції: Том 2. Конструкції металевих каркасів промислових будівель: Підручник для вищих навчальних закладів / Редакційна колегія: О.В. Шимановський, С.І. Білик, О.О. Нілов. – Кам’янець-Подільський: ТОВ “Друкарня “Рута”, 2021. – 448 с., рис. 207, табл. 109.

05.10.2021 – Видано методичні вказівки до виконання курсового проекту «Робоча площадка виробничої будівлі»

Білик С.І., Глітін О.Б., Тонкачеєв В.Г., Радецький С.Б. Методичні вказівки до виконання курсового проекту «Робоча площадка виробничої будівлі» / уклад.: Білик С.І., Глітін О.Б., Тонкачеєв В.Г., Радецький С.Б. – К.: КНУБА, 2021 – 54 с (Електронна версія / Додатки окремо)

24.06.2021 – к.т.н. доц. Лавріненко Л.І. отримала подяку за 2 місце у Всеукраїнському конкурсі дипломних робіт

Диплом ІІ ступеню Некори Валерії Сергіївни за 2 місце у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2020/2021 н.р. спеціальність “Будівництво та цивільна інженерія”

Подяка к.т.н. доц. Лавріненко Людмилі Іванівни за наукове керівництво студентської наукової роботи

30.04.2021 – Надійшло розпорядження деканату Будівельного Факультету про закінчення весняного семестру

Повний текст розпорядження

07.04.2021 – Затверджено графік виконання бакалаврських робіт для студентів заочної форми навчання

29.03.2021 – Видано підручник Металеві конструкції Том2

Спільними діями викладачів катедри Металевих і дерев’яних конструкцій та асоціації ринку сталевого будівництва Український Центр Сталевого Будівництва (УЦСБ) за сприянням Вченої Ради Київського національного університету будівництва і архітектури видано підручник Білик С.І., Шимановський О.В., Нілов О.О., Лавріненко Л.І., Володимирський В.О. Металеві конструкції: Том 2. Конструкції металевих каркасів промислових будівель: Підручник для вищих навчальних закладів / Редакційна колегія: О.В. Шимановський, С.І. Білик, О.О. Нілов. – Кам’янець-Подільський: ТОВ “Друкарня “Рута”, 2021. – 448 с., рис. 207, табл. 109.

70 екземплярів підручника буде передано до бібліотеки КНУБА безкоштовно.

24.03.2021 – Вийшов новий випуск журналу Опір матеріалів і теорія споруд /Strength of Materials and Theory of Structures №105

Вийшов новий випуск журналу Опір матеріалів і теорія споруд / Strength of Materials and Theory of Structures №105, де викладачами нашої катедри опубліковано 4 статті:

  • Serhii Bilyk, Vitalina Yurchenko. Size optimization of single edge folds for cold-formed structural members // // Strength of Materials and Theory of Structures. – Kyiv: KNUBA, 2020. – Issue 105. – P.73 – 86. DOI: 10.32347/2410-2547.2020.105.73-86. (Web Of Science)
  • Bilyk S.І., Tonkacheiev H.M., Bilyk А.S., Tonkacheiev V.H. Tall von-Mises trusses’ skew-symmetric deformation // Strength of Materials and Theory of Structures. – Kyiv: KNUBA, 2020. – Issue 105. – P.114 – 126. DOI: 10.32347/2410-2547.2020.105.114-126. (Web Of Science)
  • Serhii Bilyk, Liudmyla Lavrinenko, Oleksii Nilov, Tetiana Nilova, Ihor Semchuk. Limit state theoretical and experimental investigation of corrugated sine-web under patch loading // Strength of Materials and Theory of Structures. – Kyiv: KNUBA, 2020. – Issue 105. – P.152 – 164. DOI: 10.32347/2410-2547.2020.105.152-164. (Web Of Science)
  • Vitalina Yurchenko, Ivan Peleshko. Parametric optimization of steel structures based on gradient projection method // Strength of Materials and Theory of Structures. – Kyiv: KNUBA, 2020. – Issue 105. – P.192 – 220. DOI: 10.32347/2410-2547.2020.105.192-220. (Web Of Science)

25.02.2021 – Проведено засідання катедри МДК

Проведено засідання катедри МДК, на якому затвердили випуск нових методичних вказівок “Металеві конструкції. Оформлення робочих креслень. Методичні вказівки до виконання курсового проекту “Робоча площадка виробничої будівлі” для студентів спеціальності 7.092101 “Промислове та цивільне будівництво”

Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux