НА КАФЕДРІ ВВЕДЕНА В ДІЮ НАВЧАЛЬНА СИСТЕМА «ВІРТУАЛЬНА ЛАБОРАТОРІЯ МЕРЕЖ»

На кафедрі введена в дію навчальна система «Віртуальна лабораторія мереж»
Сервер працює на ОС Ubuntu Server 18.04 з встановленням додаткових програмних та апаратних засобів.
В основі системи лежать комутатори Cisco, які під’єднані до сервера консольним методом. Для швидкого та якісного управління (можна працювати з всіма 6-ма комутаторами одночасно) використовується плата розширення MOXA CP168, до якої підключені всі комутатори та апаратний брандмауер.
Для коректної роботи системи було встановлено додаткові засоби, такі як:
Minicom – програмний засіб, через який виконується управління консольними пристроями. Він був обраний, тому що має дуже гнучкі системи налаштування та є повністю безкоштовним.
Для управління з браузеру був встановлений та налаштований програмний комплекс shellinabox. Завдяки йому, при введені IP-адреси сервера в браузері можна побачити веб-сторінку з пристроями, встановленими в стойці і без безпосереднього знаходження в серверній отримати доступ до комутаторів.
Завдяки даному ПАК студенти спеціальностей БІКС та КСМ зможуть отримати практичні навички налаштування активних пристроїв мережі.
Запрошуємо на навчання абітурієнтів!