МАЙСТЕР-КЛАС КООРДИНАТОРА ПАРЛАМЕНТСЬКОЇ КОАЛІЦІЇ “ЄВРОПЕЙСЬКА УКРАЇНА” У ВРУ VIII СКЛИКАННЯ А.ТЕТЕРУКА 26 ТРАВНЯ 2021 Р.

Координатор парламентської коаліції «Європейська Україна» у Верховній Раді України VIII скликання Андрій Тетерук провів майстер-клас для студентів КНУБА, які навчаються за спеціальностями «Політологія» та «Право». Темою було: «Інституційні реформи у контексті здобутків Верховної Ради VIII скликання». Особливу увагу він приділив проблемі ефективності діяльності окремих депутатів та депутатських фракцій, реформам, що були здійснені у сфері національної безпеки, інституалізації української мови як державної тощо. Гаслом свого виступу п. Тетерук обрав слова відомого німецького канцлера О. фон Бісмарка: «Небажання займатись політикою не звільняє від її результатів». Надзвичайно пізнавальною зустріч була для студентів ІІ курсу, які саме зараз опановують дисципліну «Сучасний парламентаризм», а в курсі «Неоінституціоналізм та сучасні політичні інститути» вивчають різні типи парламентсько-урядових коаліцій (мінімально виграшних, надмірної більшості та ін.). Й досвід «Європейської України» в цьому контексті цікавий, адже вона на різних етапах включала різну кількість й депутатів, й фракцій. Захід відбувся за сприяння Асоціації українських правників, співпраця з якою кафедри політичних наук і права дала вже чимало плодів: раніше перед студентами виступав один з керівників Асоціації Микола Марченко, а у лютому в КНУБА було проведено конференцію з питань механізмів захисту прав людини.