СТУДЕНТИ-ПОЛІТОЛОГИ БЕРУТЬ УЧАСТЬ В ОБГОВОРЕННІ ПРОЦЕСІВ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ

Сплав різних освітніх програм в рамках факультету урбаністики та просторового планування в перспективі має призвести до формування висококваліфікованих фахівців у сфері просторового розвитку суспільства та, зокрема, міста. 30 вересня в Києві за ініціативи Товариства дослідників України відбулась конференція «Децентралізація: чи буде продовження реформи?» Її спікерами були народний депутат В.Безгін, міський голова Житомира С.Сухомлин, колишній віце-прем’єр та керівник Мінрегіону Г.Зубко, керівники наукових інститутів «Діпромісто», Інституту географії та ін. У конференції взяв участь студент групи ПМ-31 Дмитро Майський. Проведення заходу корелювало з навчальним планом спеціальності «Політичний мечнеджмент». Наразі на ІІІ курсі вивчається дисципліна «Регіональна політика та місцеве самоврядування», на якій розглядаются й теми реалізації політики децентралізації в Україні. Кафедра політичних наук і права завжди приділяла цим питанням значну увагу, зокрема, в рамках конференцій «Регіональна політика» (2015-2019), Урбан-форуму (2020), інших заходів, науково-публікаційної активності. На думку спікерів заходу, нині закладається новий етап політики децентралізації, пов’язаний з її переходом на рівень міського управління. Актуальними стають питання податків, з яких формується міський бюджет, передачі місцевим мешканцями права самостійно вирішувати формат шкільної мережі, ефективності використання місцевих доходів, стратегічного планування міст тощо. Відтак участь студентів-політологів у таких заходах сприятиме не лише набуттю знань з питань здійснення політики децентралізації, а й в цілому становленню потрібних нині суспільству фахівців з питань міського та регіонального управління.