
Фахівець з геодезії та землеустрою – твоя майбутня професія
Куди вступати: факультет геоінформаційних систем і управління територіями, спеціальність: G18 Геодезія та землеустрій, освітні програми: Геодезія, Геоінформаційні системи і технології, Землеустрій і кадастр.
Геодезія – королева-скромниця серед інженерних професій. Королева, тому що вона головна – без геодезії немислима сьогодні жодна справа. Скромниця, тому що у масовій культурі цю королівську функцію мало хто усвідомлює. Але серйозні фахівці – від розробників програмного забезпечення до військових-ракетників, звісно, знають, поважають і високо цінують геодезію. Вона забезпечує для них точне визначення положення об’єктів на земній поверхні та їх зображення. А без цього їх робота стає неможливою.
Коли ви надсилаєте геолокацію другу, щоб зустрітися у визначеному місці – це про геодезію. Коли наші захисники направляють точну зброю для ураження ворога – це теж заслуга геодезії. Коли аграрії запускають дрон для обстеження стану посівів на полях за визначеними координатами – це теж геодезія. І, звісно, коли проєктується будь-яке будівництво, чи то житла, чи то дороги, чи то трубопроводу, насамперед робляться геодезичні дослідження: розмір, відстань, напрямок, різниці висот, точне положення на земній поверхні.
Геодезія базується на математичних розрахунках. Але сьогоднішня геодезія використовує високоточні електронні технології, активно застосовує данів супутників і безпілотників та має справу з приладами, які базуються на всій тій науковій базі з фізики, геометрії, астрономії, яку напрацювали вчені за сотні і тисячі років. Якщо ви любите ці точні науки або науки про землю, наприклад географію; якщо вам завжди подобалися карти, якщо вас захоплюють сучасні вимірювальні прилади, а до того ж ви любите працювати з тривимірним простором чи моделювати його на комп’ютері – вам варто спробувати себе в геодезії та геоінформаційних системах. Ну і якщо ви прагнете бути королями і королевами серед інженерів, розробників, будівельників, картографів, операторів ринку землі – вам також у геодезію.
Чим займається фахівець з геодезії та землеустрою?
Випускники освітніх програм спеціальності Геодезія та землеустрій факультету геоінформаційних систем і управління територіями КНУБА володіють широким спектром знань і навичок. Вони здатні працювати в суміжних галузях і готові до практичної, управлінської та науково-дослідної діяльності. Зокрема, вони можуть:
- здійснювати повний цикл супроводу будівництва – від інженерних вишукувань до введення об’єкта в експлуатацію;
- проводити обстеження технічного стану споруд і моніторинг деформацій;
- обробляти дані з різних джерел (наземне лазерне сканування, знімання з БПЛА, супутникові знімки), включаючи 3D-моделювання місцевості;
- використовувати дані дистанційного зондування Землі для моніторингу природних ресурсів, об’єктів містобудування, стану земель, зокрема внаслідок військових дій;
- вести Державний земельний кадастр;
- формувати та оновлювати кадастрову інформацію;
- визначати ринкову вартість земельних ділянок, будівель та іншої нерухомості;
- інтегрувати геодані в BIM-системи;
- поєднувати 3D/4D моделі споруд із геодезичними та кадастровими даними;
- підтримувати «цифрові двійники» об’єктів;
- візуалізувати геопросторові дані та здійснювати геоаналітику;
- розробляти, впроваджувати та супроводжувати ГІС-проєкти для різних цілей (наприклад, геопортали).
Як із працевлаштуванням?
Сьогодні попит на фахівців з геодезії та землеустрою надзвичайно високий. Їх потребують у багатьох галузях економіки: від будівництва до державного управління. Зокрема, такі спеціалісти затребувані:
- у будівельних компаніях і архітектурних бюро – проєктувати, будувати і контролювати всі без винятку об’єкти, що зводяться чи реконструюються;
- в органах місцевого самоврядування – для роботи з територіальними громадами за напрямами управління їх земельними ресурсами, розвитку інфраструктури та забудови;
- у провідних геодезичних компаніях, які надають послуги будівельним компаніям, архітекторам, девелоперам та багатьом іншим;
- у силах оборони України, де забезпечують розробку озброєння та його ефективне застосування;
- у Міністерстві культури та стратегічних комунікацій України – для цифровізації культурної спадщини;
- в аграрному секторі, де забезпечують визначення меж угідь, їх точні координати, площу, рельєф, з метою оптимізації витрат матеріалів, забезпечують основу для використання дронів та безпілотних тракторів;
- ще у десятках галузей, для яких просторові аспекти мають важливе значення.
Які посади ймовірно займе фахівець з геодезії та землеустрою?
Кар’єрні перспективи надзвичайно широкі – від інженера до керівника Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру або навіть міністра аграрної політики України. Чому б і ні? Адже освіта, здобута в КНУБА, відповідає найвищим стандартам!
МІСЦЯ РОБОТИ
Державний та публічний сектор
- місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування;
- державні установи, наприклад у Державній службі України з питань геодезії, картографії та кадастру;
- державні підприємства, науково-дослідні інститути.
Приватний сектор
- будівельні компанії;
- проєктні організації;
- інженерно-геодезичні компанії;
- агентства нерухомості та девелоперські компанії;
- IT-компанії.
Неурядові організації – громадські організації, що працюють у сфері розвитку геодезичної та землевпорядної галузі.
Наукові й освітні заклади – університети й дослідницькі інститути.
Збройні сили України
- штаби з управління і планування операцій;
- ракетні війська й артилерія;
- безпілотна авіація тощо.
Який дохід фахівця? Зарплата залежить від посади, досвіду, роботодавця та регіону, але починати відлік можна від 30 000 грн на місяць.
Усе про вступ до КНУБА – про спеціальності, навчальні програми, умови вступу, вартість навчання, необхідні документи, пільги, дедлайни і багато іншого – на сайті приймальної комісії.
Поширити це:
- Натисніть щоб поширити через Facebook (Відкривається у новому вікні) Facebook
- Натисніть, щоб поширити у X (Відкривається у новому вікні) X
- Натисніть, щоби поширити на LinkedIn (Відкривається у новому вікні) LinkedIn
- Натисніть щоб поширити через WhatsApp (Відкривається у новому вікні) WhatsApp
- Натисніть щоб поширити через Telegram (Відкривається у новому вікні) Telegram