“Horizon-2050″ 

Диплом I ступеня

Каморін Даніїл Альбертович 
м. Вінниця Коледж ВСП ВФКБАД КНУБА 4-ий курс

Диплом I ступеня

Диба Анна Петрівна
Біла Церква( Київська область) Ліцей-гімназія 9, 11-А

Диплом I ступеня


Савченко Наталія Олексіївна

 с. Тарасівка, Фастівський район, Київська область; Тарасівський академічний ліцей, 11 клас

Диплом II ступеня


Криницька Єлізавета Володимирівна

Вінницький фаховий коледж будівництва, архітектури та дизайну КНУБА (гр 48А1)

Диплом II ступеня


Дочинець Альбіна Андріївна
 
м. Узин (Київська обл.)
Узинський ліцей “Успіх”, 10 клас
Стисла пояснювальна записка (в текстовому вигляді):
Концептуальне рішення колонізаційної бази для людей в північному районі планети Марс.
Даний ескіз-ідея зображає багатоповерхову споруду у вигляді великої сфери.
Конструкція сфери складається з геометричних фігур, таких як шестикутники, п’ятикутники, ромби, трикутники, трапеції та інш.
Споруда виконана з металу та запобігає потраплянню в середину пилу з якого складається ґрунт Марсу. Також ця споруда є герметичною і зберігає температуру щоб людям, тваринам та рослинам було комфортно. 
Навколо будівлі та до неї проведена дорога щоб полегшити рух транспорту.
Ескіз-ідея виконаний на аркуші форматом А3. Техніка виконання це кольорова графіка з використанням акварельних фарб, олівців та лайнерів.

м.Переяслав,Київська обл.
Переяславський ліцей ім. Володимира Мономаха(11 – А клас)
Тел.:0937855942

Диплом III ступеня


Король Андрій Віталійович
м.Ромни, ЗОШ №7 11-Б клас

Людство завжди прагнуло до нових горизонтів, і сьогодні коли всі земні простори були покорені, ми звернули свої погляди до зірок. Марс, четверта планета від Сонця, є самою перспективною для розвитку космічних баз. 
 Сьогодні ми стоїмо на порозі космічної експанції, й однією з її частин є створення постійної бази на Марсі. Ця місія допоможе людству в наукових дослідженнях, збільшенні ресурсів та розширенні меж людського знання. 
 Космічна база на Марсі повинна відповідати таким критеріям: 
1.Високий рівень автономності. 
2.Можливість проведення різноманітних досліджень.
3.Великий строк експлуатації. 
4.Легка можливість розширення. 
 Мою концепцію бази можна розділити на три частини. Перший відділ має вигляд  меншого циліндра і розташований, на вигляді спереду, з ліва це частина для праці і життя. Другий має вигляд паралелепіпеда, з двома пів-циліндрами розміщеними симетрично і розташований, на вигляді спереду, знизу це складське приміщення. І третій відділ має вигляд вищого циліндру ,розташований з права це приміщення для вирощювання їжі. В кожній з цих частин будуть присутні системи життєзабезпечення, рецеркуляції води та фільтрації марсіанського повітря (для отримання з повітря кисню). Кожний відділ бази буде складатися з модульних частин, для простішої експлуатації. Забезпечення електроенергією буде відбуватися за допомогою сонячних панелей а зберігання буде відбуватися в аккамуляторах розміщених  у відділах бази.
Перша частина бази, має три поверхи, кожен із них має свою функцію. На першому поверсі буде розташована кухня, ванна кімната та туалет. На другому поверсі будуть розташовані спальні кімнати з окремим простором для кожного колоніста. На третьому будуть розміщені приміщення для досліджень. 
Друга частина бази, це складське приміщення і шлюз за допомогою якого усе буде потрапляти на базу. У випадку потреби буде існувати можливість розгерметизування другої частини бази, зі збереженням герметичності інших частин бази, також для потрапляння з першої частини бази у третю потрібно буде проходити скрізь другу частину.  
У третій частині буде три поверхи два для вирощювання рослин і один для розведення комах з подальшою їх переробкою. На поверхах для вирощування рослин будуть щільно розміщенні стелажіна яких за допомогою гідропонних систем і штучного світла будуть вирощюватися рослини, для обслуговування стелажів їх можна буде праралельно пересувати це зображено на рисунку внизу. Також на базі буде присутня можливість, за допомогою спеціальних пристроїв створювати азотні добрива з марсіанського повітря. 

Розміри: 
Перший відділ діаметр 17 м, висота 12 м, висота поверху 4 м, загальна площа відділу 678 м², площа одного поверху 226м², об’єм всього відділу 2723 м ³. 
Другий відділ загальна довжина 39 м, радіус півкіл 11 м, висота 5 м, 754 м² площа другої частини, 3770 м³ об’єм другої частини. 
Третій відділ діаметр 17 м, висота 15 м, висота поверху 5 м, загальна площа відділу 678 м²,  площа одного поверху 226 м², площа одного поверху стелажів 201 м², загальна площа стелажів 1608 м², об’єм відділу 3390 м³. 

Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram