IX Міжнародна студентська конференція

11 червня відбулася IX Міжнародна студентська конференція, організована Краківським технологічним університетом (Краківською політехнікою) та Київським національним університетом будівництва і архітектури.

Аспіранти і студенти факультету урбаністики та просторового планування змогли долучитися до наукового заходу та представити на високому рівні свої дослідження завдяки підтримці декана Мамедова Алірзи Махмуд огли.

Відкрив роботу конференції проректор Краківського технологічного універсистету, доктор габілітований інж. арх. Томаш Капецький, проф. Він відзначив важливість міжнародної співпраці та побажав учасникам плідної роботи.

Найкращі побажання учасникам висловили й інші представники Краківської політехніки: декан архітектурного факультету, доктор габ. інж. арх., проф. Магдалена Кожіен-Вожняк, заступник декана архітектурного факультету з наукової роботи доктор хаб. інж. арх. Юстина Кобиларчик, проф. Від КНУБА з вітальним словом до талановитої молоді звернулися декан ФУПП Алірза Мамедов та  Юлія Івашко, доктор архітектури, проф. Від турецької сторони учасників конференції привітав професор з Караденізського технічного університету Йелда Айдин Тюрк (м. Трабзон), а від узбекистанської – Обід Турсунов, професор Ташкентського інституту інженерів іригації і механізації сільського господарства.

Цьогоріч ключовим словом наукового заходу стало «майбутнє»: виступи студентів та аспірантів були присвячені, насамперед, таким проблемам як: майбутні технології, майбутній простір, майбутні міста, майбутній дизайн та майбутня архітектура.

Студенти з кафедри  енергопостачання та відновлюваних джерел енергії Ташкентського інституту інженерів іригації і механізації сільського господарства представили надзвичайно цікаві ідеї, зокрема, щодо перетворення  будівельних відходів у синтоенергетичні продукти, використання сонячної енергії в архітектурі, застосування технологій відновлюваної енергії у будівництві, опалення та охолодження будівель за допомогою сонячних та геотермальних технологій та інші.

Виступи студентів з кафедри міського та регіонального планування архітектурного факультету Караденізського технічного університету (м. Трабзон, Туреччина)  стосувалися переважно тематики стабільного розвитку міських просторів.

Від Краківської політехніки були цікаві презентації  на тему організації публічних просторів, зокрема безбар’єрних, впливу пандемії на розвиток житлової архітектури та на розвиток міст загалом, екології та екологічної архітектури; були також представлені різні case study щодо застосування нових будівельних матеріалів, впливу архітектури на процеси урбанізації тощо.

Студенти та аспіранти нашого університету з факультету урбаністики та просторового планування презентували результати досліджень, що стосувалися, насамперед, розвитку міст, зокрема – розглянули й політичні та правові аспекти, пов’язані з урбаністикою та містобудівною діяльністю. Робота секції «Future city», модераторами якої були проф. Томаш Козловський та доц. Алірза Мамедов, відкрилася лекцією про міста майбутнього фахівця з міжнародним досвідом, аспіранта кафедри міського господарства  (наук. кер. к.т.н., доц. Мамедов А.М.) Андрія Мітягіна. Виступили й інші аспіранти ФУПП: Вікторія Прокопенко (кафедра міського будівництва, наук. кер. к.т.н., проф. Осєтрін М.М.) розповіла про стійку мобільність у сучасних містах; Михайло Тацій (кафедра міського господарства, наук. кер. к.т.н., доц. Апостолова-Сосса Л.О.) – про типи розвитку міста та їх вплив на мешканців; Катерина Осипенко (кафедра міського господарства, наук. кер. д.т.н., проф. Клюшниченко Є.Є.),  разом зі студенткою Мариною Литвинчук (гр. зМБГ-61) представили результати дослідження щодо регулювання проблем містобудування та землеустрою в українському законодавстві.

У роботі секції взяли участь і студенти кафедри політичних наук і права. Рада Пушкаш та Павло Дунаєв (гр. ПМ-11) під керівництвом к.п.н., доц. Гербут Н.А. підготували доповідь, присвячену шедевру українського монументального мистецтва, що був зруйнований у Києві за радянських часів з політичних мотивів – Стіні Пам’яті – та сучасному процесу його відновлення, результати якого вплинуть на імідж столиці в майбутньому. Виступ Анни Горбаченко (гр. БМП-31), який вона підготувала під керівництвом  к.ю.н., доц. Халабуденко О.А.,  стосувався актуальної проблематики вітчизняної правової системи – факторів впливу на впровадження єдиних правових форм у будівельному секторі України.

Дослідження, якими займаються на факультеті урбаністики та просторового планування, мають широкий міждисциплінарний характер, тому цілком логічно, що вони цікавлять студентів і з інших факультетів. Аспірантка ФУПП Катерина Осипенко стала науковим керівником другокурсниці, що вивчає екологію на ФІСЕ, Юлії Тарабанової, презентація якої була присвячений проблемі екоревіталізації промислових зон. У роботі секції «Future city» взяв участь і студент архітектурного факультету Ігор Творонович, виступ якого стосувалася дизайну міського простору.

Дослідження наших аспірантів та студентів  відзначаються актуальністю, глибоким розумінням сучасних і майбутніх викликів, новаторськими ідеями, що  стануть підґрунтям для подальших наукових пошуків. Необхідно зазначити, що учасники спілкувалися англійською мовою, володіння якою є необхідною умовою для міжнародної співпраці в сучасному світі.

Конференція відбулася на високому організаційному та науковому рівні. Безсумнівно, наступного року аспіранти та студенти ФУПП представлять не менш перспективні, практично корисні та унікальні дослідження.

Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux