НОВИНИ АРХ,  НОВИНИ КАФЕДРИ ДИЗАЙНУ

КАФЕДРА ДИЗАЙНУ КНУБА – УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНІЙ НАУКОВІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ «ВПЛИВ КУЛЬТУРИ Й МИСТЕЦТВА НА ЦІННІСНІ ОРІЄНТИРИ ЦИВІЛІЗАЦІЇ В УМОВАХ ВОЄННОГО ТА ПІСЛЯВОЄННОГО ЧАСУ»

К.т.н., доцент кафедри дизайну Пилипчук О.Д. та студенти 6 курсу спеціальності 022 «Дизайн» Кисла Т., Пісьмак М. взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Вплив культури й мистецтва на ціннісні орієнтири цивілізації в умовах воєнного та післявоєнного часу», що проходила 30-31 серпня 2022 року в ISMA University of Applied Sciences (Riga, the Republic of Latvia) за підтримки Центру українсько-європейського наукового співробітництва.

Вони отримали сертифікати із зазначенням обсягу підвищення кваліфікації (15 годин – 0,5 кредиту ECTS) та збірник тез міжнародної науково-практичної конференції з надрукованою роботою «Incorporating inclusive principles in universal design in the design of social service centers» / «Впровадження принципів інклюзивності в універсальному дизайні при проєктуванні центрів соціального обслуговування».

У повоєнний період зростає кількість людей, що відчувають труднощі при самостійному пересуванні; орієнтуванні, отриманні послуг та інформації, зокрема особи з інвалідністю. Збільшується та посилюється навантаження на роботу центрів соціального обслуговування, де однією із проблем громадських місць є неможливість самостійного відвідування та використання їх людьми, що належать до маломобільної групи населення: з тимчасовими або постійними функціональними порушеннями (інвалідністю); особи похилого віку; вагітні жінки; батьки з дитячими візочками. Поява концепції універсального (інклюзивного) дизайну та впровадження принципів інклюзивності у проєктуванні нежитлових будівель соціального призначення набуває нового значення. У сучасному дизайні концепція універсального дизайну та впровадження принципів інклюзивності у проєктуванні будівель соціального призначення є досить актуальною. Сьогодення нам диктує нові правила та умови – дизайн повинен бути простий та інтуїтивно зрозумілий будь-якій особі незалежно від рівня концентрації уваги на певний момент, віку, особистого досвіду, лінгвістичних навичок, освіти, бути максимально зручнішім, без необхідності адаптації, або спеціальних, окремих засобів.

Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram