Новини,  НОВИНИ АРХ,  НОВИНИ ФАКУЛЬТЕТІВ

Кафедра Дизайну архітектурного середовища підводить підсумки ІХ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ «Теорія і практика формування  розвитку дизайну архітектурного середовища: проблеми відновлення архітектурного  міського середовища в Україні»

Підсумки роботи

ІХ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ

Організатори: Київський національний університет будівництва і архітектури, кафедра дизайну архітектурного середовища  у співпраці з  кафедрою міського дизайну та планування Технічного університету Дармштадта

Шановні колеги!

16 квітня 2024 року на платформі ZOOM на кафедрі дизайну архітектурного середовища КНУБА відбулася ІХ НАУКОВО-практична конференція «Теорія і практика формування  розвитку дизайну архітектурного середовища: проблеми відновлення архітектурного  міського середовища в Україні», на якій у відповідності до наукової тематики кафедри №0123U102032 були обговорені питання проблеми сталого розвитку архітектурного і міського середовища; становлення і розвитку дизайну архітектурного середовища; сучасні теорії і методики середовищного проєктування, сучасні тенденції у використанні відновлювальних ресурсів, присвячені пошукам рішення проблеми відновлення архітектурного  міського середовища в Україні.

Конференція пройшла успішно, поставлені завдання та заявлені доповіді було прочитано у повному обсязі. З вітальним словом виступив завідувач кафедрою ДАС, проф. В.О. Тімохін.

Амбасадором стала д. арх., проф. Ірина Булах, професор кафедри дизайну архітектурного середовища, Київського національного університету будівництва і архітектури (Україна), яка знайшла прихисток від війни як гостьовий професор кафедри міського дизайну та планування, Технічного університету Дармштадта (Німеччина). Вона переклала з німецької мови вітальні промови наступних учасників:

• м. н. Ицянь Бенджамин (науковий співробітник кафедри міського дизайну та планування, Технічний університет Дармштадта, Німеччина)
  • д. інж. Йоахім Шульце (науковий співробітник кафедри міського дизайну та планування, Технічний університет Дармштадта, Німеччина)
  • м. н., дипл. інж. Нурдін Лабіді (Науковий співробітник кафедри міського дизайну та планування, Технічний університет Дармштадта, Німеччина).

Також для зарубіжних учасників Ірина Валеріївна переклала українські привітання д. арх., проф. Віктора Тімохіна, завідувача кафедри дизайну архітектурного середовища Київського національного університету будівництва і архітектури і оргкомітету конференції.

Заслухано, обговорено і записано хід конференції: окреслено напрямки наукової діяльності кафедри дизайну архітектурного середовища та міського дизайну та планування; наведено висновки атестаційних робіт магістрантів ДАС і ТАіАП КНУБА; підтверджено поглиблене вивчення тем супутнього курсового проєктування магістрантів.

У конференції прийняли участь викладачі, аспірант, магістранти кафедри дизайну архітектурного середовища та кафедри теорії архітектури  і архітектурного проєктування.

Члени оргкомітету: доц. Ю.С. Рябець, доц. В.А. Щурова, ст. викл. О.В. Іванченко і В.В. Сало приймали активну участь в обговоренні проблем, фахово керували процесом дискусій. Найкращими доповідями визнані: «Вуличне мистецтво як сучасний напрям художнього проєктування міського середовища»  доц. кафедри дизайну архітектурного середовища В. О. Праслової; «Футуристичні тенденції в культурно-видовищній архітектурі: відновлення та розвиток архітектурно-містобудівного середовища в україні»  магістрантки кафедри теорії архітектури і архітектурного проєктування К. Ю. Сидоренко, наук. керівник: канд. арх., доц. Г. І. Дорохіна; «Архітектурно-планувальна організація учбово експериментальних комплексів ДСНС» магістрантки кафедри дизайну архітектурного середовища Є. А. Березюк, наук. керівник: канд. арх., доц. М.В. Гарбар;  «Особливості проєктування бібліотечних комплексів для Марокко» магістрантки Жар Ніхад, наук. керівник: д. арх., проф. В.О.Тімохін; «Особливості проєктування предметно-просторового середовища на прикладі об’єктів П’єра Полена» юної доповідачки з першого курсу кафедри дизайну архітектурного середовища Карімлі Гюнай Ніязі кизи, наук. керівник: канд. арх., доц. В.О. Праслова.

З метою розширення кола питань та міждисциплінарних поглядів на проблеми формування і розвитку дизайну архітектурного середовища радо запрошуємо на наступний рік викладачів, студентів з інших кафедр і факультетів і сподіваємося, що наша кафедральна конференція зросте до статуту Міжнародної.

З повагою, оргкомітет кафедри дизайну архітектурного середовища.

Програма конференції

Підсумки конференції