КНУБА І СПОРТ

Керуючись принципом  Ювенала « в здоровому тілі- здоровий дух», я вважаю, що  гарна фізична форма  сьогодні – одна із складових успішності. Особливо- молодої людини, особливо- студентів, які багато часу проводять на лекціях, у бібліотеках та за комп’ютерами. І хоча  ми ще з раннього дитинства знаємо, що спорт і здоров’я – речі  взаємопов’язані, на практиці це поєднання демонструють далеко не всі. Адже для цього треба докладати певних зусиль. Втім, спорт не лише допомагає залишатися здоровим, він також загартовує характер, виявляє твої слабкі та сильні сторони. Дає тобі впевненість в собі та своїх силах. Як боксер у минулому, я можу сказати, що, займаючись спортом ,необхідно  щодня переборювати себе, долати свою слабкість, як тіла так і духа. Я згоден з думкою Віктора Жемчужникова: « Бокс – це наука, яка  досліджує людину на міцність». Вступивши до Київського інженерно-будівельного інституту, я продовжував тренування, і  до цього часу займаюсь  спортом , намагаюсь підтримувати себе у гарній фізичній формі.

Наша збірна з футзалу грає з командою Солом’янського РВВС

Вже  на посаді ректора у мене з`явилась можливість дати студентам шанс розвивати не тільки свої розумові здібності, але й фізичні. Сьогодні   у наших студентів є всі умови для занять спортом.  Про такий  комплекс спортивних споруд КНУБА ми раніше могли тільки мріяти: футбольний стадіон з трибунами, сучасні спортивні майданчики, спорткомплекс із   залами для занять боксом,  гральним, атлетичним та  тренажерним, плавальний  та веслувальні басейни. Діють також  спортивні секції: з ритмічної гімнастики, легкої атлетики, вільної боротьби, боксу, кікбоксінгу, плавання, атлетичної гімнастики, футболу, волейболу, баскетболу. Наші спортсмени успішно виступають  на  міських, українських, міжнародних змаганнях, отримують там нагороди. І в цьому році   студенти КНУБА  здобули  спортивні перемоги:  Козубовська Катерина, студентка ФІСЕ перемогла в квітні у змаганнях “Всестильовий бій” за розділом «Стрільба» в м. Харкові; Аліса Колпакчі, студентка архітектурного факультету, виборола золоту медаль на Кубку світу з паратриатлону, який проходив в травні у м. Агілас, (Іспанія) , в квітні у м. Єреван,( Вірменія) на чемпіонаті Європи з кунг-фу здобув перемогу Набутовський Владлен, студент архітектурного факультету; Аршуков Андрій, студент факультету урбаністики та просторового планування, став чемпіоном Києва з боксу у категорії до 22 років.

Ректор вручає кубок Голови Наглядової Ради команді -переможцю

В університеті навчаються  і працюють  понад 70 кандидатів та майстрів спорту, 22 призера всеукраїнських та світових змагань. Заняття проводять викладачі з кафедри фізичного виховання, які у минулому самі були відомими спортсменами. Серед них  Гасанова С.Ф. – майстер спорту міжнародного класу з боксу, Вязьметінов А.В. – заслужений тренер України, Антонюк О.А. – майстер спорту з греблі, Геря О.В. – майстер спорту з плавання, Гребенніков С.В. – майстер спорту з боротьби, Письменник О.В. – майстер спорту з баскетболу, Човнюк Ю.В. – майстер спорту з плавання та Бабинець А.А. – майстер спорту зі спортивної гімнастики.

Займаючись спортом, студенти мають змогу підтримувати себе у гарній фізичній формі. Безумовно, це допомагає їм і у навчанні, бо вони  більш зібрані, уважні, дисципліновані та відповідальні. Таким чином  спорт  стає засобом самовиховання.

Відвідуючи різні змагання, де виступають наші студенти, я щиро радію їхнім успіхам і перемогам. За останні роки наш спорткомплекс відвідує більше молоді, ніж раніше. Сюди приходять займатися спортом не лише наші  студенти, але й мешканці  Солом’янського району, приїжджають навіть  з  інших районів столиці. Тут все налаштоване на зручність та комфортність : проведено ремонт у багатьох приміщеннях, відкриваються нові секції. Головне – щоб ви отримували задоволення від спортивного навантаження.

Аршуков Андрій – чемпіон Києва з боксу

В планах на майбутнє – відновлення роботи спортивного клубу «Зодчий». Це допоможе краще організувати функціонування спортивних та оздоровчих секцій , дасть можливість розвиватись і професійному спорту серед студентів. Втім, не всім бути чемпіонами:  ми прагнемо, перш за все, забезпечити нашим юнакам та дівчатам  умови  для повноцінного та багатогранного їхнього   розвитку   як особистостей. І в цьому напрямку  спорт відіграє далеко не останню роль. Адже, як казав відомий фізіолог Петро Анохін: «В масовому розвитку фізичної культури і спорту я бачу один з найкращих варіантів в боротьбі за здоров’я людини, його творчу активність та довголіття».

Ректор  КНУБА                                                                 П.Куліков

Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram