Круглий стіл «Економіка в умовах війни: втрати, адаптація, відновлення»

Кафедра менеджменту в будівництві (будівельний факультет КНУБА) та кафедра економіки будівництва (будівельний факультет КНУБА) прийняли участь у засіданні круглого столу «Економіка в умовах війни: втрати, адаптація, відновлення», проведеному 20 травня 2022 року Луцьким національним технічним університетом у дистанційному форматі на основі платформи Zoom.

Тематичні питанння круглого столу:

  1. Економіко-управлінський потенціал перемоги України у глобальному, регіональному, національному вимірах у війні проти російської федерації.
  2. Безпекові аспекти вітчизняного менеджменту та адміністрування організаціями.
  3. Забезпечення стійкості, ревіталізації та розвитку регіонів і територіальних громад в Україні
  4. Гуманітарні та наукові детермінанти розвитку України в умовах війни і в поствоєнний період.
  5. Економічні механізми та інструменти управління у сфері освіти в умовах війни та в поствоєнний період
  6. Соціокультурні й психологічні аспекти управління та адміністрування в умовах війни і в поствоєнний період
  7. Сьогоднішні завдання модернізації та прискореного відновлення національної економіки.

КНУБА був репрезентований  проректором з навчально-методичної роботи к.т.н., доцентом Шпаковим А.В., який зупинився на викликах війни та дисбалансів  економіки та управління, їх впливом на формування безпекових аспектів вітчизняного адміністрування організаціями в умовах війни та поствоєнний період в Україні. Проаналізовано українській досвід економічного протистояння російській навалі та виокремлено його інституційні аспекти. Зазначено, що українські економіка та бізнес поступово оговтуються після майже повної зупинки у перші дні ворожого нападу – переходять на воєнні рейки, шукають нові можливості для розвитку в екстремальних умовах. Частково це пояснюється відновленням ділової активності на звільнених від рашистів територіях, частково — перенесенням виробництв до безпечніших регіонів, почасти  – природним процесом адаптації (люди пристосовуються до життя й роботи навіть у найскладніших умовах), а також, безумовно, – вчасними кроками, вжитими парламентом, урядом, НБУ та іншими центральними органами влади й національними регуляторами в різних сферах. У виступі також було наголошено, що сучасна політична та економічна ситуація в країні потребує підготовки фахівців у галузі будівництва для вирішення більш широкого кола питань ніж в мирний час. Щоб відбудувати зруйновану інфраструктуру України, житлові будинки, дороги, комунікації, найбільш потрібні будуть різноманітні спеціалісти в будівельній сфері – будівельники, проєктувальники, архітектори, дизайнери, а також – менеджери та економісти, які здійснюватимуть організацію, управління та документальне супроводження цих процесів. Також, Андрій Шпаков розповів про спеціалістів з університету, які зараз працюють на Київщині, проводячи аналіз руйнації і можливості відновлення українських міст.

У своїх виступах завідувач кафедри менеджменту в будівництві д.е.н., професор Рижакова Г.М., д.е.н., доцент, професор кафедри менеджменту в будівництві Чуприна Ю.А., к.т.н., доцент, доцент кафедри менеджменту в будівництві Приходько Д.О. та доцент кафедри економіки будівництва к.е.н., доцент Цифра Т.Ю. висвітлити досвід та особливості в створенні науково–навчальної бази підготовки фахівців у галузі економіки та менеджменту в будівництві, які ґрунтуються на передових досягненнях, економіко-управлінських механізмах та інструментах будівельного девелопменту. Наведені результати створення методологічної бази підготовки фахівців, пропозиції щодо розроблення нового навчального плану та об’єднання зусиль та творчого потенціалу декількох структурних підрозділів університету для підготовки спеціалістів відповідного рівня професійної компетентності в умовах війни та в поствоєнний період.

Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux