Новини,  НОВИНИ ФАКУЛЬТЕТІВ,  НОВИНИ ФУПП

Літня школа Viadrinicum в місті Франкфурт-на-Одері (Німеччина)

Упродовж двох тижнів, з 15 по 28 серпня 2022 року, тривала Літня школа Viadrinicum в місті Франкфурт-на-Одері (Німеччина), учасниками якої стали здобувачі факультету урбаністики та просторового планування Київського національного університету будівництва і архітектури та здобувачі закладів вищої освіти з різних куточків світу. Цьогорічною тематикою Літньої школи була “University in Ruins. Scaffolding Future”.
Майбутні містобудівники, архітектори та соціологи мали змогу практично та теоретично поміркувати над питанням відбудови українських міст. Розглядався образ університету в руїнах, який був водночас частиною конкретної воєнної реальності (університет у Харкові, частково зруйнований ракетними обстрілами російської армії) і метафорою закладу. Також учасники школи активно досліджували можливості для діалогу з різних галузей знань в академічних колах, громадському суспільстві та мистецтві.
На більш практичному рівні учасникам запропонували можливості для експериментів у рамках міста Франкфурта-на-Одері та його міста-побратима Слубіца. Це відбувалося в рамках лабораторного семінару Planners.Lab, де учасниками було розроблено аналіз міста та візуалізацію в скетчах найбільш актуальних можливостей та загроз території.
Окрім того, відбувалися круглі столи з дослідниками Центру східноєвропейських та міжнародних досліджень (ZOiS, Берлін), кінопокази, публічні заходи та відкриті простори для обміну досвідом з різними учасниками, а також обговорення різних ідей та можливості їхньої реалізації.
Разом із учасниками школи над аналізами території працювали Віце-президент Фонду підтримки будівельної галузі Торальф Вайзе та здобувачі факультету урбаністики та просторового планування Київського національного університету будівництва і архітектури.