Новини,  НОВИНИ КНУБА

Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф

Сьогодні міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф, до якого ми, українці, маємо безпосереднє відношення. 38 років тому 26 квітня сталася жахлива аварія на Чорнобильській атомній електростанції… Жертвами цієї катастрофи стали тисячі мешканців прилеглої території та на тисячі кілометрів від епіцентру аварії.

Випускники нашого університету – будівельники – з перших днів брали участь у ліквідації наслідків катастрофи, працювали як на території ЧАЕС, так і далеко від неї.

Серед учасників наслідків аварії на ЧАЕС у 1986 році були наші випускники: Анатолій Дронь (у майбутньому – Народний депутат України, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Мінську), Іван Куцай (у майбутньому – 1-й заступник глави Київської обласної державної адміністрації, народний депутат України) та багато інших.

Силами студентського будівельного загону «Будівельник-86» будувались цілі квартали житлових будинків в селі Здвижівка Бородянського  району Київської області для переселенців із зони радіаційного забруднення.

Олена Решетняк, директор музею КНУБА