МОЛОДЬ – НАШ ОПОРА

Ректор КНУБА на зустрічі зі старостами будівельного факультету

Кожного дня  майже 10 тисяч юнаків та дівчат наповнюють простір нашого КНУБА бурхливою енергією молодості. А їй властиві рішучість,  максималізм, дієвість та бажання  швидше досягти  своєї мети. Це- природні прагнення кожного нового покоління наших студентів.  І, хоча спочатку здається,  що деякі  їхні задуми – фантастичні, ідеї- неймовірні, а пропозиції – нереальні,  час  доводить зворотне: вони мають нестандартний підхід, свіжий погляд допомагає їм швидше вирішити  проблеми, усунути недоліки, провести необхідні зміни. Тож в  своїх рішеннях  з управління університетом я намагаюсь спиратися не лише на точки зору керівників, а й врахувати думки студентів. Я  вирішив регулярно проводити зустрічі  з активом студентського самоврядування, старостами факультетів. Там кожний зможе висловити свої думки, пропозиції та поставити  питання, які його хвилюють. Адже інколи саме студенти можуть генерувати  нові ідеї, що сприятиме розвитку нашого  університету.
Зокрема, саме враховуючи побажання студентів, вже було замінено вікна в декількох гуртожитках і на черзі ремонт в місцях загального користування у всіх гуртожитках. А в 5-му  гуртожитку найближчим часом  планується відкрити тренувальний  куток. Також  на розгляд ради студентського самоврядування я вніс пропозицію, яка була підтримана студентською радою, щодо проведення ремонту силами студентів в рахунок виробничої практики по прикладу студентських будівельних загонів. А нещодавно рішенням ректорату було затверджено створення при факультетах спільнот  випускників різних років – такі неформальні контакти мають сприяти як розвитку матеріально-технічної бази факультетів так і поєднанню  навчального процесу  з практикою та подальшим працевлаштуванням старшокурсників.

В ході спілкування зі студентами виникли ще кілька перспективних думок, зокрема – щодо організації в підвалі архітектурного корпусу рекреаційної зони відпочинку студентів на основі проектів та ідей самих студентів-архітекторів. Також йшлося про  громадський проект з оновлення внутрішнього двору університету, де ми можемо створити своєрідний мистецький куточок та зону відпочинку для студентів. Як я і обіцяв при обранні на посаду ректора, продовжуємо оновлення  спорткомплексу-закінчуємо   там ремонт зали для боксу, підлоги в ігровому залі, який планується відкрити вже в березні. КНУБА пишається своїми спортивними командами з футболу, гандболу, баскетболу, борцями, тому  я активно підтримую оновлення нашої спортивної бази. Є ідея створення спортивно-розважального центру в зоні розташування гуртожитків та оновлення там спортивних  майданчиків. Також цілком підтримую бажання студентів проводити уроки самооборони на базі нашого спорткомплексу. Завжди зацікавлений в фізичному розвитку наших студентів, приходжу підтримати їх на різних змаганнях і щиро радію успіхам  університетських спортсменів.

Вважаю перспективними  молодіжні ініціативи  щодо організації зустрічей з провідними діячами  культури та спорту. Зокрема центр культури та дозвілля КНУБА вже неодноразово  проводили  цікаві заходи  разом  із КНУ театру, кіно і телебачення  ім. Карпенка-Карого, КНУКІМ, КІМ ім. Глієра, Київською муніципальною академією естрадного та циркового мистецтв та іншими. При бажанні студентів і надалі готовий сприяти підтриманню  цих зв’язків та створенню нових  спільних проектів.

Серед питань, які хвилювали студентів, є розвиток міжнародних відносин та можливості і перспективи обміну між студентами та викладачами з інших країн. Щодо цього можу сказати, що ми вже успішно співпрацюємо з польськими, австрійськими та бельгійськими вузами, а напередодні уклали  угоду про міжнародне співробітництво з приватним університетом м. Пукальпи  Республіки Перу. Втім, в першу чергу, мені б хотілося розвивати відносини з іншими українськими вузами.

Студентам хочу побажати бути активнішими в громадському і суспільному житті університету, у свою чергу, завжди готовий йти назустріч і підтримувати  їхні цікаві пропозиції та творчі ідеї .

Адже, як влучно сказав видатний публіцист  і вчений ХІХ сторіччя Микола Шелгунов , молодість з її благородним ентузіазмом, з її невиразним прагненням до чесного, справедливого – є одна з найбільших сил прогресу.

Ректор КНУБА                                                           П. Куліков

Наука за розкладом

Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram