НОВИНИ КНУБА

Микола Томенко провів відкриту лекцію до Дня Конституції

Конституцію потрібно знати, шанувати, дотримуватись…

Професор Микола Томенко

28 червня 2023 року студенти, викладачі, співробітники Київського  національного  університету  будівництва і архітектури мали гарну нагоду послухати лекцію  Миколи Томенка до дня  Конституції України «Історичні уроки українського конституціоналізму для воюючої України».

Микола Володимирович Томенко – громадський діяч, доктор політичних наук, професор, голова громадського руху «Рідна країна», автор понад сотні наукових досліджень з політичних наук, історії та культурології.

Із вступним словом до присутніх звернувся проректор з навчально-методичної роботи Шпаков Андрій Васильович та наголосив про актуальність теми.

Традиційно зустріч відбулась у головному читальному залі бібліотеки КНУБА, де були представлені  тематичні книжкові  виставки.

Доповідь професор Томенко присвятив важливим питанням української історії крізь призму ідей, цінностей та концепцій  розвитку українського конституціоналізму від найдавніших часів і до сьогодення. Проаналізував конституційні документи, що характеризують  суспільно-політичне життя на теренах України у ході історичного розвитку і поділився своїми роздумами щодо визначення часу існування Української держави.

Крім того, лектор приділив увагу ключовим принципам і формам української державності. Зазначив помилки державотворення, які призводили й призводять до продовження боротьби українців за державність, і наголосив, що розміщення України на межі цивілізацій зумовлює потребу сильної армії та проведення послідовної державотворчої політики. Також пояснив дію окремих положень Конституції, які гарантують стабільність Основного закону та особливості дії правових норм Конституції та  внесенню змін до Конституції України.

Під час зустрічі Микола Томенко подарував Бібліотеці КНУБА авторську книгу «Україна: історія Конституції» з дарчим надписом.

Присутні студенти, викладачі, співробітники подякували Миколі Володимировичу за цікаву, інформативну, наукову лекцію і  висловили надію на наступні зустрічі.

Микола Томенко побажав Київському національному університету будівництва та архітектури подальших яскравих успіхів та здобутків на науковій ниві.

Пам’ятаємо нашу історію! Вивчаємо наші історичні уроки! Слава Україні!