НОВИНИ КНУБА

На ФУПП відбувся перший випуск магістрів за освітньо-науковою програмою «Урбаністика і просторове планування»

На факультеті Урбаністики та просторового планування відбувся перший випуск магістрів за освітньо-науковою програмою «Урбаністика і просторове планування».  Перший потік студентів цієї нової магістерської програми було набрано у вересні 2021 року. Швидко пролетіли два роки, і ось ми вже пишаємось нашими випускниками, які блискуче захистили свої магістерські роботи і отримали дипломи з відзнакою!

Своїми враженнями про програму поділилась випускниця Валерія Семенова: «Програма магістратури з урбаністики та просторового планування є цінною для мене через практику, глибинні дослідження, не відірвані від сучасного контексту містопланування в Україні та світі. Також важливим аспектом досліджень та знань були практики не тільки розвитку просторів України, а й відновлення міст після катастроф та війни. Це була міждисциплінарна робота, нелегка, але наша команда під керівництвом викладачів впоралася із завданнями відповідно до кращих зразків та підходів ЄС. Сподобалася комунікація з викладачами, їх включення у процес. Саме тут переконуєшся, що педагогіка це дійсно професія за покликанням, і відчуваєш  вдячність та повагу до викладачів за переданий досвід та щирість. Хочу побажати нашому факультету можливостей проводити як онлайн, так і офлайн воркшопи з містопланування, можливо із залученням німецьких колег, а також фестивалі урбаністики. Хай вони будуть не тільки для студентів, а і для випускників, як можливість зустрічі, бо завжди є про що поговорити з колегами, поділитися, підтримати та самому отримати підтримку однодумців».

Від колективу факультету хочемо додати, що це були два дуже непрості роки. Пандемія і війна внесли свої корективи в навчальні плани. Але, не зважаючи на це, наші студенти зберігали мотивацію і були натхненням для педагогічного складу удосконалювати форми навчання, використовуючи як дистанційний, так і очний формат.

Великим болем для всіх стала загибель на фронті нашого студента Валентина Крисюка, воїна 72-ої ОМБР, пам’ять про якого назавжди залишиться в наших серцях і стане рушійною силою для участі у відбудові українських міст.

Слід зазначити, що над магістерською програмою працювали фахівці, як з боку університету, так і з боку партнера КНУБА – Центру урбаністичних студій. Організаційну і матеріальну підтримку в створенні нової магістерської програми надали Фонд Ебергарда Шьока (Німеччина)  та Фонд імені Гайнріха  Бьолля (Бюро Київ – Україна).

До містобудівного та інженерного напряму підготовки, який вже багато років розвиває факультет, було додано цілий комплекс соціально-гуманітарних дисциплін, без яких сучасні планувальники  обійтися просто не можуть. Студенти вивчали засади й принципи формального та неформального планування, способи залучення громад і мешканців до створення просторів. Ключовою рисою програми є міждисциплінарність, базована на критичному мисленні та прагненні сформувати фахівця, здатного здобувати знання самостійно, бути в тренді та вміти шукати потрібні знання і фахівців.

Опанування теоретичного матеріалу відбувалося із прив’язкою до практичних навичок – студенти виконували курсові завдання, брали участь в міжнародних студіях, воркшопах, школах урбаністики, працювали як самостійно, так і в складі команди, прослухали курс лекцій з Інтегрованого просторового планування  і виконали проект в рамках міжуніверситетської програми від проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні GIZ» за участю німецьких фахівців. Особливу увагу було приділено дослідженням – адже без знання реальних контекстів неможливо пропонувати зміни, розробляти проєкт. В рамках навчання студенти працювали над концепцією інтегрованого розвитку одного з історичних районів Києва, а у воєнний час аналізували проблеми і виклики, з якими стикнулась ця територія і шукали шляхи адаптації району до умов воєнного періоду. Окремі проблемні аспекти стали поштовхом для проведення дослідження в рамках дипломної роботи.

Під час навчання наші студенти опанували такі необхідні компетенції як вміння орієнтуватись у нормативній та законодавчій базі, навички роботи з фаховою літературою англійською мовою, медіаграмотність, комунікативна компетентність, навички управління проектами, геопросторового і містобудівного аналізу, моделювання містобудівних систем, містобудівного проектування, управління розвитком міст і містопланування, транспортного планування тощо.

Ми впевнені, що після закінчення магістерської програми перед нашими випускниками відкриються широкі перспективи участі у відбудові країни, працевлаштування в муніципальних та державних органах влади, планувальних, дослідницьких інституціях та аналітичних центрах, проектних організаціях, девелоперських компаніях, міжнародних фондах та громадських організаціях, які займаються міськими проектами і дослідженнями.

Всіх, хто боронить нашу країну від ворога, ми з надією чекаємо в стінах університету для продовження навчання!

Принагідно запрошуємо всіх зацікавлених вступати до нас в магістратуру за освітньо-науковою програмою «Урбаністика і просторове планування» задля відбудови і процвітання нашої країни.

Апостолова-Сосса Л.О., в.о. зав. кафедри міського господарства

Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux