Наша культура варта бути відомою у світі!

Борітеся – поборете!

Наша культура варта бути відомою у світі!

    Ніколи ще Україна так за себе не бороласяяк зараз. Ми призвичаїлися до війнивідключень світла, холоду, звуків повітряної тривоги … Художники створюють арт-фронт, скидаються і купляють зброю, пікапи, машини швидкої для допомоги армії.
    На руїнах будинків Київщини митці залишають свої графіті.  Так, графіті-художник, визнаний одним з найкращих у світі, Володимир Манжос створив у столиці, на Подолі (вулиця Нижній Вал, 61), мурал  під назвою «Час змін». Він  має особливий символічний зміст: українець перемагає російського загарбника. Розмір муралу – 16 на 10 метрів. Робота по нанесенню малюнку на стіну тривала близько двох тижнів з перервами через ракетні обстріли та дощі.
    На муралі митець зобразив козака, який завдає ведмедю нищівного удару, від якого в кривдника з рук випадають серп та молот. В обличчі воїна можна розгледіти риси видатного українського поета, прозаїка та художника Тараса Шевченка. Над козаком Володимир Манжос розмістив рушник Покрови, на який наніс рядки з поеми Кобзаря “Кавказ” – “І вам, сині гори, кригою окуті, і вам рицарі великі, Богом не забуті. Борітеся – поборете! Вам бог помагає“. Позаду козака художник намалював вулик з медом, який власне і захищає воїн.

Мурал художника Володимира Манжоса

10 символічних графіті художника з Палермо на Київщині

    …На Україну тепер звернена увага. До Києва продовжують з’їжджатися найкращі художники сучасності з усього світу.
    Побував в Україні й відомий
вуличний художник з Італії, уродженець Палермо, Сальваторе Бенінтенде. Ми його знаємо під творчим псевдонімом TvBoy. Він активно підтримував Україну від самого початку повномасштабного вторгнення. На кількох локаціях в Бучі та Ірпені під Києвом митець залишив свої графіті. Зокрема, у Бучі в двох місцях художник зобразив дівчаток. Вони малюють символ миру у кольорах українського прапора. Дівчатка залишають” знак із закликом зупинити війну. Графіті вуличного художника помітили і в Ірпені на Центральному будинку культури. До речі, TvBoy навесні 2022 року у Барселоні на площі Sant Jaume створив графіті з Путіним за ґратами під назвою Мрія.

Буча. «Зупинити війну»
Буча. На руїнах спортивного стадіону
Графіті на будівлі ліцею №4 в Бучі
Дівчинка з іграшковим ведмедиком стоїть перед окупантом, який тримає її на мушці автомата.
Графіті: Путін за ґратами (Барселона)

Графіті Бенксі в Україні

    У листопаді в столиці з’явилися роботи відомого англійського художника Бенксі (Banksy). Британський вуличний художник та політичний активіст під псевдонімом Бенксі (Banksy) підтвердив своє авторство стінописів на зруйнованих будинках Київщини: Ірпені, Гостомелі, Горенці, Бородянці. Зірка стріт-арту опублікувала відео, в якому показала, як він подорожував Україною під час війни та створював свої малюнки.
    Бенксі отримав міжнародне визнання завдяки своєму характерному стилю сатиричного вуличного мистецтва та графіті, виконаних з використанням техніки трафаретного друку. Його роботи багаті на чорний гумор і часто супроводжуються «підривними» епіграмами.
    На
сесії Ірпінської міської ради, повідомляє мер міста Олександр Маркушин, було ухвалено рішення, щоб митець став почесним громадянином міста Ірпінь. «Художник Бенксі залишив на одному з зруйнованих рашистами будинків в Ірпені своє графіті, таким чином привертаючи увагу світової спільноти до масштабів руйнувань Ірпеня та увічнивши своєю творчістю історію боротьби Ірпеня та ідею його відродження», – йдеться у рішенні. Графіті-художник Бенксі є одним з найдорожчих художників світу.

Для своїх муралів художник вибрав місця, які найбільше постраждали від російських бомбардувань.
Графіті Бэнксі в Києві, на Хрещатику
Графіті Бенксі в Бородянці

Картини С215 передають патріотизм українців та їхнє прагнення до свободи

    Чотири українські міста відвідав і французький художник Крістіан Гемі, відомий як C215. Це сучасний стріт-арт художник. Він народився у передмісті Парижа у 1973 році. Малювати почав ще 1989 року, але широку популярність набув після 2006 року, коли вперше вирішив використати трафарет. Крістіан Гемі залишив у столиці кілька своїх робіт, зокрема присвячену Тарасу Шевченку.
    «Я не ходив до
школи образотворчого мистецтва чи графічного дизайну, зате вивчав історію, мову та економіку. Я був дуже захоплений епохою Відродження та ідеями гуманізму. Я намагався здобути знання, щоб самому стати сучасним гуманістом».

Графіті художник присвятив Тарасу Шевченку
«Найчастіше героями робіт C215 стають діти чи тварини. Відомо, що Гемі є великим шанувальником живопису Караваджо, його називають «головним портретистом від сучасного стріт-арту».
Біля руїн Крістіан Гемі малював птахів, тварин та дітей
Одне графіті С215 особливе. На одній із будівель автор зобразив свого сина на ім'я Габін, одягненого у вишиванку.
Біля зруйнованої ракетами будівлі у Києві

Про творчість під час війни…

    Газета розповіла читачам про західних художників-графіків, які вирішили показати світові Україну, що воює за свободу, несе світові цінності свободи!
    Митці не побоялися приїхати познайомитися з українською
культурою в країну, де Росія убиває… Російсько-українська війна – не за політичні чи економічні свободи, а за власну ідентичність. Росіяни, усвідомлюючи це, чинять геноцид проти українців. Люди на Заході також це розуміють і починають цікавитись Україною, зокрема її мистецтвом!

                                                                                                                                                                                              Підготовлено газетою.

Використано матеріали Unian,Fokus,Vgorode

Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux