Новини 2019 року

Вітаємо студентку Ступник Катерину Василівну та її керівницю Зінов”єву Олену Сергіївну з перемогою в номінаціїї “Найкращий архітектурний проект” у Міжнародному студентському конкурсі “Rivne Revital 2019”!

Фінал Конкурсу проходив 1-4 жовтня в місті Рівне. До розгляду було представлено 26 проектів з Рівного, Києва, Львова, Харкова, Одеси, Полтави, Івано-Франківська та Бейруту. Після тривалих дискусій, обговорень, дебатів та оцінювань було визначено переможців у трьох номінаціях: кращий урбаністичний, архітектурний та дизайнерський проекти. Нагородження відбулось 4 жовтня в межах Міжнародної конференції “Архітектура, освіта, наука”.

Темою Конкурсу був – Урбаністичний та архітектурно-дизайнерський проект реконструкції кварталу забудови центральної частини м. Рівне в районі вулиць Соборна, Чорновола, Драгоманова, 16 Липня з розробкою багатофункціонального молодіжного комплексу та центру ділової активності молоді. Концепція Катерини найкращим чином відповідала до поставленного завдання – концептуальної пропозиціїї щодо реконструкції кварталу забудови в гармонійному поєднанні цінних існуючих будівель і споруд, що розташовані на цій території, їх збереження, модернізації і ревіталізації та створення сучасної архітектури багатофункціонального молодіжного культурно-дозвіллевого комплексу, забезпечення новітньої транспортної і пішохідної інфраструктури, облаштування якісного і комфортного публічного простору в міському середовищі.

Основним ансамблеутворюючим об’єктом всередині кварталу стала складна комплексна будівля багатофункціонального комплексу загальною площею 15 835 кв.м. За задумом, криволінійна форма покриття утворює своєрідний рельєф горбистої місцевості з водоймами та струмками, що протиставляється пласкій структурі. підоснови та міста загалом.

Дипломні роботи студентів-архітекторів нашої кафедри відзначені на Всеукраїнському XXVIII огляд-конкурсі випускників архітектурних та художніх спеціальностей закладів вищої освіти України, що проходив 1-4 жовтня 2019 року в м. Рівне!  Одне Гран-прі, шість дипломів першого ступеню та один диплом другого ступеню отримали представлені від кафедри проекти.

Загалом, у Конкурсі взяли участь 26 закладів вищої освіти, з яких три міжнародних (Азербайджан, Білорусь, Ліван). Представлено на Огляд-конкурс всього 337 робіт, з яких: ОКР «бакалавр» — 203, ОКР «магістр» — 134. Дипломні роботи були представлені у 10 номінаціях.

Серед магістерських робіт, представлених на конкурсі, дипломами першого ступеню відзначені проекти “Вплив колористики на формування архітектурного середовища житлових будівель” Задунайської Ангеліни (керівники проф. Сазонов К.О. та доц. Житкова Н.Ю.), “Вплив сучасних тенденцій розвитку архітектурного середовища на формування вищих навчальних закладів” Марченко Юлії (керівник доц. Щурова В.А.) та “Особливості використання енергоінформаційних засобів формування і розвитку архітектурного середовища” Туржанської Олександри(керівник доц. Щурова В.А.). Проект Носова Максима “Принципи архітектурно-середовищної реновації промислової забудови” (керівники проф. Сазонов К.О. та доц. Житкова Н.Ю.) відзначений найвищою нагородою в номінації “Дизайн архітектурного середовища”!

Від нашої кафедри було представлено три бакалаврські проекти, що отримали три дипломи першого ступеню – “Центр підводного плавання в м. Києві” Ладика Сергія (керівник доц. Зінов’єва О.С.), “База відпочинку в затоці Наталка у м. Києві” Романяк Ані (керівники проф. Ковальська Г.Л., ас. Чернятевич Н.Г.) та “Торгівельно–розважальний комплекс у м. Києві” Шмиголь Євгенії (керівник – ст.викл. Іванченко О.В.). Проект “Культурно-просвітницький центр для молоді в м. Рівне” Кльорик Анастасії (керівники проф. Ковальська Г.Л., ас. Чернятевич Н.Г.) був відзначений дипломом другого ступеню.

Щиро вітаємо авторів проектів та їх керівників!

12 жовтня в межах проекту «КОД»(Культура.Освіта. Духовність.) відбувся вже традиційний Архітектурний конкурс імені Олександра Плеханова для студентів та аспірантів архітектурних факультетів ВНЗ м. Києва, співзасновником якого є кафедра ДАС. Цьогорічний конкурс відбувся у НАОМА. До журі конкурсу ввійшли викладачі нашої кафедри – професор Тімохін В.О. та доцент Маркман П.Ф.

Завданням цьогорічного  конкурсу було розроблення концепції виставкового павільйону України на ЄКСПО 2025 в Осаці (Японія). Загалом було представлено 14 проектів, 7 з яких – від студентів різних курсів та кафедр нашого факультету.

Серед переможців конкурсу два проекти авторства студентів нашого факультету – Лященко М. з кафедри АПЦБ а також команда Парфенюк Г., Миколаєв М., Плющ Є. з кафедри містобудування.