Використання програмного продукту GEO5 в навчальному процесі кафедри геотехніки
В новому навчальному році програмний продукт GEO5 використовується у наступних навчальних дисциплінах:
Геотехнічні вишукування;
Сучасні методи розрахунку геотехнічних об’єктів;
Основи і фундаменти
Серед компонент програмного продукту GEO5 активно використовують наступні:
за допомогою модуля “Стратиграфія” будуються 3D моделі геологічної будови території;
для оцінки стійкості схилів – модуль “Оцінка стійкості”;
для проектування фундаментів – “Окремі фундаменти”, “Паля CPT” та інші.
Даний продукт наданий в безкоштовне користування кафедрі геотехніки компанією “BIM Solutions Ukraine, міжнародної групи компаній “BIM Solutions Group”.
20 серпня 2024
Ректор Олексій Сергійович Дніпров та декан будівельного факультету Григорій Михайлович Іванченко відвідали лабораторію 112а – мультимедійний клас кафедри геотехніки в зв’язку з його оновленням та поспілкувалися про історію, поточну діяльність та перспективи Київської школи геотехніки, яку представили Ігор Петрович Бойко та Віктор Сергійович Носенко.
7 серпня 2024
Представник кафедри геотехніки будівельного факультету асистент Кривенко Олег Артемович прийняв участь у заохоченні майбутніх першокурсників у лави будівельного факультету.
1 липня 2024
Вітаємо Ручківського Віталія Валентиновича із здобуттям наукового ступіня кандидата техінчних наук від 26 червня 2024 року.
Бажаємо успіхів у подальшій роботі!
14 червня 2024
На кафедрі геотехніки було проведено семінар на тему: Досвід українського геотехніка в європейській геотехнічній компанії.
Спікер Бондарева Людмила Олегівна.
30 квітня 2024
30 квітня 2024 року представник кафедри геотехніки будівельного факультету доцент П’ятков Олександр Васильович здійснив профорієнтаційний виїзд до Тульчинського ліцею №2 де провів профорієнтаційні бесіди серед учнів ліцею та ознайомив їх з факультетами та спеціальностями КНУБА. Відповів на запитання наших майбутніх абітурієнтів про навчання у КНУБА.
19 квітня 2024 у спеціалізованій вченій раді Д 26.056.04 року за головуванням голови ради, декана будівельного факультету професора Іванченка Григорія Михайловича, відбувся вдалий захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук, асистента кафедри геотехніки Ручківського Віталія Валентиновича на тему: «Особливості взаємодії інженерних захисних конструкцій з ґрунтовою основою при влаштуванні підземних приміщень в щільно забудованій території». Науковий керівник: д.т.н., професор Бойко І.П.
В обговоренні роботи активну участь прийняли офіційні опоненти: д.т.н, проф. Винников Ю.Л. (Полтавський НТУ ім. Юрія Кондратюка), Кочкарьов Д.В. (НУВГП, Рівне) та всі члени спеціалізованої ради.
Бажаємо Віталію Валентиновичу подальших успіхів здобувачу та плідної роботи для розвитку кафедри, факультету та університету.
Вітаємо з відзнакою!!!
Щиро вітаємо Віктора Сергійовича із заслуженою нагородою МОН України, яка є ще одним свідченням позитивної та високої оцінки Вашої роботи. Нехай ця відзнака додасть вам наснаги, віри, сили для нових звершень, незгасимої енергії та невтомності у нових професійних досягненнях!!!
Колектив кафедри геотехніки (18.04.2024).
ОГОЛОШЕННЯ
16.04.2024р., о 13:50, відбудеться відкрита лекція доцента кафедри геотехніки Кашоїди Остапа Олександровича, з дисципліни Спецкурс випускової кафедри геотехніки на тему: «Методика числового моделювання взаємодії фундаментів з ґрунтовою основою з використанням програмного комплексу «Ліра-САПР».
Лекція відбудеться у дистанційному форматі з трансляцією на платформі MS Teams.
На будівельному факультеті 26 грудня 2023 року відбулося засідання разової спеціалізованої вченої ради ДФ 08.192, на якому асистент кафедри геотехніки Кашоїда Остап Олександрович успішно захистив дисертацію доктора філософії за спеціальністю 192 – будівництво та цивільна інженерія на тему «Взаємодія пальових фундаментів з ґрунтовими основами при врахуванні зміни жорсткості конструкцій будівлі».
Вітаємо колегу з успішним захистом та бажаємо подальших здобутків.
Новина за 18 грудня 2023 року
ПЕРЕДЗАХИСТ НАУКОВОЇ РОБОТИ НА ЗДОБУТТЯ СТУПІНЯ КАНДИДАТА ТЕХНІЧНИХ НАУК
АСИСТЕНТА КАФЕДРИ ГЕОТЕХНІКИ
РУЧКІВСЬКОГО ВІТАЛІЯ ВАЛЕНТИНВИЧА
На будівельному факультеті під головуванням професора Іванченка Г.М., відбувся міжкафедральний науковий семінар, на якому було розглянуто дослідження Ручківського В.В. «Особливості взаємодії інженерних захисних конструкцій з грунтовою основою при влаштуванні підземних приміщень в щільно забудованій території». Аудиторії було представлено актуальну роботу, присвячену захисним інженерним конструкціям існуючих будівель в умовах впливу нового будівнитцва.
Після презентації дослідження відбулось обговорення основних наукових результатів.У дискусії взяли активну участь професори Журавський О.Д., Солодей І.І., Іванченко Г.М., Білик С.І., доценти Носенко В.С., Бондарєва Л.О., Підлуцький В.Л. та інші науково-педагогічні працівники кафедр. Науковий керівник, проф. д.т.н. Бойко І.П. відзначив обгрунтованість та практичну цінність основних наукових положень.
За результатами засідання, учасники міжкафедрального семінару підтримали пропозиціющодо розгляду спеціалізованою вченою радою 05.23.01 «Будівельні конструкції, будівлі та споруди» дисертаційної роботи Ручківського В.В.
Школа геотехніки приймає виклики сьогодення!
Нещодавно виконана робота є підтвердженням того, що школа розвивається. Під керівництвом завідувача кафедри Носенка Віктора та молодих науковців Кашоїди Остапа, Гаврилюка Олександра виконане моделювання роботи захисних фортифікаційних споруд цивільного населення. За результатами розрахунків обрано оптимальне та раціональне рішення. Робота науковців відмічена почесною грамотою Конфедерації Будівельників України.
Колектив кафедри вітає своїх колег!
Бажаємо щоб ваша майстерність удосконалювалася новими підходами та можливостями!
Будьте здорові та майте оптимістичний погляд на життя!
Разом до перемоги!
18 вересня 2023р. ректор Куліков П.М. та члені ректорату відвідали відремонтовану лабораторію інженерної геології а.105, де завідувач кафедри Носекно В.С. представив оновлену колекію мінералів та гірських порід, методичне забезпечення та мультимедійне обладнення що використовується для вивчення наступних дисциплін: інженерна геологія, механіка ґрунтів та основи і фундаменти для студентів 5-ти факультетів.
3 травня 2023 року представник кафедри геотехніки будівельного факультету доцент П’ятков Олександр Васильович здійснив профорієнтаційний виїзд до Тульчинського ліцею №2 де провів профорієнтаційні бесіди серед учнів ліцею та ознайомив їх з факультетами та спеціальностями КНУБА. Відповів на запитання наших майбутніх абітурієнтів про навчання у КНУБА.
Кафедра геотехніки 25 травня 2023р. прийняла участь у дні науки у КНУБА. Серед експонатів були представлені: зразки мінералів та гірських порід, зразки грунтів що характеризують геологічну будову у місті Києві, атласи з інформацією про особливості ґрунтових умов та геологічних процесів України, зразки бурового обладнання для польових геологічних досліджень.
9 березня 2023 року представники кафедри геотехніки будівельного факультету в.о., зав. кафедри доцент Носенко Віктор Сергійович разом з асистентом кафедри Гаврилюком Олександром Володимировичем та аспірантом Кашоїдою Остапом Олександровичем здійснили профорієнтаційний виїзд до освітніх закладів Черкащини (м. Тальне, м. Умань) де провели профорієнтаційні бесіди та презентації КНУБА серед учнів шкіл та коледжу. Зустрілися з майбутніми абітурієнтами яким представили презентацію і детально розповіли про історію університету, факультети, переваг навчання та дозвілля у КНУБА. Після презентацій відповіли на чисельні запитання наших майбутніх абітурієнтів про навчання у КНУБА широкі перспективи подальшого працевлаштування у період майбутньої повоєнної відбудови країни.
Доцент кафедри геотехніки КНУБА Бондарева Людмила Олегівна разом із нашими польськими колегами зокрема dr hab. inż. Waldemar Szajna, prof. (док., проф. Вальдемаром Шайною) з University of Zielona Góra (Університет Зеленогурський м. Зелена Гура, Польща) на початку березня 2023 прийняла участь у роботі XXI науково-практичного семінару «Геотехніка для інженерів. Закріплення основ та фундаментні конструкції», що відбувся у Варшаві (Польща).
Щороку «Інституту випробувань доріг і мостів» за участю, наукових, проектних і будівельних організацій Польщі проводить науково-практичні семінари, де провідні європейські організації діляться досвідом будівництва і проектування різноманітних нестандартних інфраструктурних об’єктів. В якості лекторів запрошують провідних європейських науковців у галузі геотехніки.
Серед найцікавіший доповідей слід відмітити:
• Міхал Топольніцкий – Рекомендації щодо зміцнення ґрунту жорсткими колонами.
• Якуб Салоні, Моніка Ура – Жорсткі колони в ґрунтах із низькими параметрами міцності.
• Лукаш Моравскі – Міцність на зсув цементно-ґрунтового шару в умовах лабораторних випробувань.
• Криштоф Трачинські – Геотехнічні дослідження.
• Яцек Навротала, Павел Ленцькі – Оцінка результатів розрахунку переміщень методом скінчених елементів, підтверджених натурними спостереженнями.
• Адам Росолек – Ін’єкційне цементування низького та високого тисків, як зміцнення ґрунту, з метою ремонту фундаменту існуючого резервуару азотної кислоти об’ємом приблизно 4800 м3.
• Лукаш Ходаковскі – Виконання аварійних виходів у тунелі TBM під Свиною.
• Пьотр Рихлевскі – Фундамент морських вітрових електростанцій
Окремо цікаво було слухати доповідь Лукаша Ходаковського про будівництво тунелю, та в якості технічної екскурсії побувати на його будівництві.
Здобуті знання про закріплення слабких ґрунтових основ та передовий європейській досвід в області геотехніки Людмила Олегівна під час лекційних занять передає студентам магістрам освітніх програм 191 Архітектура та містобудування та 192 Будівництво і цивільна інженерія та зможе використати при повоєнному відновленню важливих інфраструктурних об’єктів мостів та доріг України.
Від імені колективу науково-дослідної лабораторії та кафедри геотехніки будівельного факультету Київського національного університету будівництва і архітектури та від себе особисто щиро вітаємо нашого колегу, завідувача науково-дослідної лабораторії основ і фундаментів в складних інженерно-геологічних умовах, Голуба Володимира Павловича з нагородженням «Подякою Міністерства освіти і науки України» за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та відданість своїй справі.
Бажаємо сил та наснаги, нових професійних досягнень, міцного здоров’я, плідної праці та нових звершень! Колектив НДЛ ОІФ СІГУ КНУБА.