НОВИНИ КНУБА

Онлайн-змагання для студентів у форматі Capture the Flag

Студенти КНУБА взяли участь у дводенному  онлайн-змаганні для студентів та старшокласників у форматі Capture the Flag. Змагання проходило з 1 по 2 липня 2023 року за підтримки Проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» спільно з Національним технічним університетом «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» та Amazon Web Services (AWS).

Доцентом кафедри кібербезпеки та комп’ютерної інженерії КНУБА Максимом Делембовським сформована команда «DDoSCTF4fun» студентів зі спеціальностей БІКС та КСМ в складі:

• капітан команди – Сергій Долгополов.
  • члени команди: Микола Пелипад, Олександр Негода, Аліна Тівоненко, Микита Малінський.

Загалом у змаганнях взяли участь 153 команди з різних навчальних закладів України. Команда КНУБА вперше взяла участь в такому масштабному заході та посіла 49 місце з 153. Також команда активно долучилась до відео інтерв’ю з представниками USAID, яке відбулося на локації КНУБА, а саме в студентському HUB «KNUCA CyberSport».

Під час змагання учасники мали розв’язати 40+ завдань за 48 годин, які вимагатимуть технічних знань та критичного мислення у таких 8 категоріях:

• Безпека веб-застосунків (Web security)
  • Обернене проектування і аналіз шкідливого програмного забезпечення (Reverse Engineering and Malware Analysis)
  • Аналіз вразливостей (Binary Vulnerability Analysis)
  • Безпека мобільних застосунків (Mobile Security)
  • Прикладна криптографія (Applied Cryptography)
  • Стеганографія (Steganography)
  • Цифрова криміналістика (Digital Forensics)
  • Програмування (Professional Programming and Coding)

Мета Sikorsky CTF – надати студентам та старшокласникам можливість отримати практичний досвід щодо пошуку та ідентифікації вразливостей, що є ключовою навичкою у галузі кібербезпеки. За допомогою симульованих кібератак учасники опрацюють кібербезпекові ситуації, які можуть виникнути в реальному житті.

Колектив кафедри вітає команду КНУБА з непоганим результатом та бажає не зупинятись на досягнутому і в подальшому досягати ще більшого успіху. При чому в один клік!

Максим Делембовський, доцент кафедри кібербезпеки та комп’ютерної інженерії