НОВИНИ АРХ

Ознайомча екскурсія в магазин “Дари Моря”

Для студентів другого року навчання  за освітньо-науковою програмою (магістр) “Архітектура будівель і споруд”  в рамках лекційного курсу  “Архітектура закладів торгівельно-побутового призначення” було проведено екскурсію спеціалізованим магазином “Дари моря”.

Головним архітектором цього відомого в Києві спеціалізованого магазину з продажу риби та морепродуктів є доцент кафедри Архітектурного проєктування цивільних будівель і споруд Яновицький Євген Леонідович.

Всі ми звикли відвідувати торгівельні зали і не звертати увагу на архітектурно-планувальне рішення, адже саме архітектори створюють комфортний простір для відвідувачів та впливають на ефект бізнесових рішень.

Євген Леонідович показав студентам наглядно, як створюється технологія торгівельного процесу, варіанти вирішення всіх нормативних вимог до закладів даного типу. Студентам цікаво було побачити організацію та відповідність реалізованої будівлі нормам евакуації, протипожежної безпеки, інженерні та технологічні рішення. Це, зокрема: влаштування ліфтів для транспортування товарів, холодильні камери для зберігання продуктів, і саме найцікавіше, – величезний акваріум для живої риби.

Архітектурно-художній образ будівлі магазину відповідає типологічним вимогам до подібних торгівельних закладів, та створений на основі необхідності масштабного та гармонійного доповнення існуючого історичного середовища. Органічно та сучасно створене об’ємне-просторове рішення свідчить про високий рівень професійної майстерності архітектора.

За 17 років існування магазину було виконано реновацію та оновлення інтер’єру, внесені зміни  до функціоналу торгівельних просторів, які стали необхідними в процесі сучасної експлуатації. Ці перетворення проведено за участі головного архітектора проекту завдяки закладеному ще на етапі проектування гнучких конструктивних та планувальних рішень.

Навчання архітектора це не лише лекції та проєкти, а також величезний досвід, яким залюбки діляться викладачі кафедри АПЦБС