Перший рік роботи над створенням перспективнх технологій формування безпечного середовища будівель поєднанням “зелених конструкцій”, фітодизайну та інженерних систем.

Успіхи ЗСУ надихають на нові звершення у повоєнному відновленні, яке стає нагальним уже зараз. Але виникає брак коштів, оскільки в першу чергу слід інвестувати у скорішу перемогу. І при цьому максимальна енергоефективність, комфорт, надійність дорожнього руху і компенсація збитків довкіллю від екоциду стають принципово важливими. Всі ці міждисциплінарні проблеми ефективно вирішують “Зелені конструкції” – поєднання живих рослин і будівельних конструкцій. Їхнє комплексне дослідження вимагає співпраці вчених різних спеціальностей. Наприкінці 2021 року від чотирьох кафедр, серед яких ТГПіВ, було подано мультидисциплінарну тематику «Створення перспективнх технологій формування безпечного середовища будівель поєднанням “зелених конструкцій”, фітодизайну та інженерних систем» і виграно бюджетне фінансування.

На жаль, у нас побутує хибна думка, що ці конструкції дуже дорогі і призначені для еліти. Насправді вони покривають весь спектр будівництва – від преміум-класу до найдешевшого. Наприклад, не потребує суттєвих вкладень вертикальне озеленення, тобто висадження ліан у ґрунт або посудини для покриття фасадів і дахів. Ця тема, дуже популярна у світі, практично не висвітлюється вітчизняними ЗМІ, через що інтерес до неї у нашому суспільстві недостатній.

Перший рік роботи був плідним. Розроблено метод математичного моделювання природної вентиляції, і при цьому створено новий геометричний метод графічної репрезентації нескінченності, обґрунтовано метод лабораторних наукових і сертифікаційних досліджень газообміну в рослинному шарі, розроблено вентиляційні фітофільтри без вторинного забруднення вуглекислим газом, створено та успішно випробувано новий механічний пристрій для швидкого та надійного захисту від перенапруги освітлення фітофільтра без можливості задимлення, що може бути застосований для іншого обладнання. Подано заявки на патенти України.

 

Запрошуємо до співпраці спеціалістів різних галузей та засоби масової інформації.

 

14.12.2022р

Професор кафедри Віктор МІЛЕЙКОВСЬКИЙ,

Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux