По сторінках книги «Ракурси життя. Петро Куліков»

Із біографії ректора П.М.Кулікова.

Заслужений працівник освіти України, лауреат Державних премій в галузі науки і техніки (2008), освіти (2013), повний кавалер ордену «За заслуги», доктор економічних наук, професор, почесний академік Національної Академії педагогічних наук України. Був обраний ректором КНУБА у 2012 році, обраний на новий термін у 2019 році. А ще віце-президент Конфедерації будівельників України, віце-президент Будівельної палати та Академії будівництва України. У 2020 році був обраний головою Громадської організації «Спілка ректорів закладів вищої освіти України».

Народився Петро Куліков 4 березня 1952 року. Закінчив технічне училище в місті Сєвєродонецьк, працював на хімкомбінаті, серйозно займався боксом, пройшов службу в армії.

Для продовження навчання обрав Київський інженерно-будівельний інститут. Але під час навчання прийшлося обирати – спорт чи навчання. Петро Куліков обрав для себе – стати фахівцем у будівництві. А спорт відійшов на другий план.

Лідерські якості, набуті у спорті, проявили себе під час навчання в інституті, коли формувались будівельні загони із числа студентів для допомого у зведенні лабораторного корпусу. Петро Куліков зібрав та очолив бригаду студентів, які працювали на будівництві корпусу не тільки під час канікул, а до самого закінчення будівництва. На цей час студенти були переведені на вечірню форму навчання. Згодом П.Куліков стає беззмінним командиром студентських будівельних загонів, набуває авторитету не тільки у своєму навчальному закладі, а й у будівельній сфері.

Після закінчення КІБІ почав працювати в тресті Київміськбуд, за три роки робить карколомну кар’єру від майстра до головного інженера будівельного управління. Далі була посада начальника будівельного управління в домобудівному комбінаті №4. За час роботи П.М.Кулікова у цих двох будівельних організаціях підрозділами, які він очолював, було збудовано шість житлових мікрорайонів на Оболоні та три на Троєщині з кількістю населення приблизно як місто Ужгород або Бердянськ! Під час роботи на ДБК-4 П.М.Куліков досяг професійних вершин своєї справи, і був спроможний виконувати роботу будь-якої складності.

Наступний етап в трудовій біографії ректора – робота в Київському політехнічному інституті, де він очолював науково-виробниче об’єднання «Прогрес». Робота на цьому підприємстві дозволила П.М.Кулікову набути новий досвід, приєднатися до науково-педагогічної еліти.

У 1992 році П.М.Куліков перейшов на роботу в Міністерство освіти України, де він пропрацював 19 років та був незамінним працівником в команді кожного з дев’ятьох міністрів.

У 2012  році кандидатуру П.М.Кулікова висувають на посаду ректора КНУБА. На виборах його кандидатура отримала 99% голосів. Петра Мусійовича чекала велика робота, яка почалась з впорядкування території та приміщень університету, які використовувались не за призначенням, потім кадрові реформи. Поступово все стало на свої місця. Ректор відчув підтримку колективу. За порівняно короткий час був проведений ремонт головного корпусу, вестибюлів, гуртожитків. Наступним кроком – капітальний ремонт актової зали, після ремонту відновив роботу музей. Була впорядкована прилегла територія, відремонтований спортивний комплекс.

Помінялися підходи до навчального процесу, запроваджено нові навчальні програми та плани.

Сьогодні в університеті навчається біля 10 тисяч студентів, які одержують освіту на 7 факультетах, в інституті інноваційної освіти та кількох коледжах за 29 спеціальностями.

В університеті сформований кваліфікований професорсько-викладацький колектив. Кожен п’ятий з тисячі викладачів – доктор наук, професор, 60% – кандидати наук. У складі вузу успішно працюють і розвиваються 6 науково-дослідних інститутів, 14 науково-дослідних лабораторій та випробувальний центр.

Підсумки першого 90-річчя з дня заснування університету.

Цей поважний вік свідчить про те, що університету вдалося зберегти спадковість, поєднати традиції з сучасними освітніми технологіями.

За роки існування із стін університету вийшло майже 80 тисяч дипломованих фахівців. Підготовлено понад чотири тисячі спеціалістів-будівельників, архітекторів, дизайнерів для 116 країн!!! Наш диплом не тільки визнається в різних країнах, а й служить надійною рекомендацією його власнику. На рахунку наших випускників – десятки тисяч проєктів, реалізованих в різних країнах. За останні роки кількість іноземних студентів нашого університету збільшилась вдвічі.

Ми йдемо шляхом інтеграції традиційних технологій навчання з сучасними формами, розроблено та успішно діють спільні наукові та навчальні програми з університетами Польщі, Австрії, Німеччини, Швеції, Іспанії, Латвії, Болгарії, Вірменії, Китаю та багатьох інших країн.

За 2020 рік було видано понад 1600 друкованих праць, в тому числі підручники, навчальні посібники, монографії, 1400 статей та тез доповідей, публікації в міжнародних журналах.