ПРО СПЕЦІАЛЬНІСТЬ 123 “КОМП’ЮТЕРНА ІНЖЕНЕРІЯ”

Комп’ютерна інженерія — це дисципліна, що об’єднує науку та технологію проектування, побудови, впровадження та обслуговування програмних та апаратних компонентів сучасних обчислювальних систем та комп’ютерного обладнання.

Чи слід нагадувати, шо ІТ-шники на сьогодні найбільш високооплачувана професія ? Це ви самі можете з’ясувати, переглянувши статистику чи поспілкувавшись з колегами по “цеху”.

Кафедра кібербезпеки та комп’ютерної інженерії впроваджує інноваційні методи викладання, з 2018 року до викладання дисциплін запрошені “виробничники” – фахівці, які мають підтверджені успіхи за такими напрямками, як:

• проектування та модернізація центрів обробки даних (ЦОД);
  • технології віртуалізації;
  • хмарні технології;
  • розробка стратегії високої доступності та відновлення після катастроф (BCDR);
  • ІТ-менеджмент, операційна діяльність та підприємництво;
  • планування систем високої доступності (HAкластери);
  • проектування та встановлення систем резервного копіювання;
  • адміністрування ОС AIX/Linux;
  • адміністрування систем збереження даних та мереж передачі даних тощо.

Дані дисципліни були обрані згідно із замовленнями ІТ підприємств та до викладання названих дисциплін залучаються фахівці цих компаній.

Випускник-бакалавр за спеціальністю 123 Комп’ютерна інженерія отримує кваліфікацію – фахівець з комп`ютеризації, а випускник магістратури – інженера з комп’ютеризованих систем та мереж.

Наша кафедра з моменту створення 01.02.2017р. співпрацює з Українською федерацією індустрії безпекиАсоціацією “ІТ Україна”, провідними компаніями, що активно працюють в галузі телекомунікацій та безпеки інформаційних технологій. Результатом такої співпраці є створення навчального центру – лабораторії для забезпечення можливості розширення навчальних програм актуальними практиками, пов’язаними з проектуванням, розробленням, впровадженням та обслуговуванням сучасних рішень у сфері безпеки та телекомунікацій.

Окрім того, лабораторні та практичні заняття проводяться з використанням можливостей мережевої академії CISCO. Студенти, які успішно

пройшли курс, отримують міжнародний сертифікат.

На сьогодні світовим лідером в галузі інформаційних технологій, є компанія Cisco, яка спеціалізуються на проектуванні, розробці та продажі мережевого обладнання. Однак, головна особливість, яка відрізняє компанію Cisco з поміж інших компаній в області розробки та продаж мережевого обладнання, полягає в тому, що Cisco створила систему академій для навчання та сертифікації інженерів з комп’ютерних мереж. Сьогодні програма навчання в мережевій академії Cisco передбачає надання знань не тільки пов’язаних з продукцією власного виробництва,

але і знання мережевих технологій і протоколів, на яких побудовані сучасні локальні та глобальні мережі. У зв’язку з цим, значна кількість організацій проводить підготовку інженерів з комп’ютерних мереж саме на основі програми мережевої академії Cisco, професійні сертифікати

якої визнані у всьому світі.

Чому в університеті будівництва і архітектури актуальною є спеціальність 123 Комп’ютерна інженерія ?

Чули про Smart City ?

У наші дні концепція «розумного міста» стає актуальнішою щодня. У різних формах вона реалізована або реалізовується у 2500 містах світу.

«Smartcity (Розумне місто)— це місто, в якому використовуються сучасні технології для покращення якості життя у ньому. Смарт сіті технології інтегруються у відповідні структури, щоб підвищити якість надання послуг, зменшити вартість та споживання ресурсів та поліпшити комунікацію

і порозуміння з мешканцями» (https://hmarochos.kiev.ua). Таким чином під Розумним містом можна розуміти сукупність інформаційно-цифрових технологій, які полегшують, здешевлюють та роблять більш комфортним життя у сучасному місті з великою кількістю викликів.

Із урахуванням світового досвіду, в останні роки розпочалося впровадження як повних концепцій «розумного міста», так і окремих інструментів

в деяких містах України. Київ, Івано-Франківськ, Львів, Запоріжжя, Дрогобич, Полтава у smart-темі.

Столична історія Kyiv Smart City розпочалась у 2015 та 5 років активно змінює підходи в управлінні та реалізації сервісів. Запроваджено «Картку киянина», онлайн-петиції, запис на прийом до лікаря, запис дитини до закладів дошкільної освіти, забезпечено діяльність міської системи відеоспостереження з системою розпізнавання облич, номерів автомобілів та багато іншого.

Жодне Розумне місто не можливе без сучасного дата-центру, а сучасний дата-центр не можливий без висококласних фахівців, які здатні його спроектувати, налагодити та підтримувати його працездатність. Саме таких фахівців готують на спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія». Наші студенти отримують знання як в напрямку програмного, так і апаратного забезпечення для дата-центрів. Це і серверні рішення, і системи обробки даних, і технології віртуалізації, і мережеві рішення та технології, і сучасні мови програмування, і знання з моделювання систем та багато іншого.

Ще вагаєшся ? Приходь на навчання !! Буде цікаво !!!