ПРО СТВОРЕННЯ ФАКУЛЬТЕТУ «УРБАНІСТИКА ТА ПРОСТОРОВЕ ПЛАНУВАННЯ»

Життя не стоїть на місці. Ось і наш університет постійно розвивається. 9 лютого цього року офіційно розпочав свою роботу новий, сьомий факультет «Урбаністика та просторове планування». Ідея його створення зріла давно. Ми обговорювали це серед провідних науковців на конференціях, семінарах та круглих столах. В нашій роботі важливо постійно враховувати сучасні тенденції у підготовці спеціалістів, прагнути відповідати рівню європейських країн. Я вважаю, що існуюча концепція сталого розвитку не враховує сучасних тенденцій. На мою думку, варто звернути увагу на специфіку сучасного стану суспільства, міста, а відтак- і розвитку будівельного комплексу в умовах певної нестабільності нашого життя. Просторовий розвиток визначається не лише технічними рішеннями, а й соціальними відносинами, це-речі взаємопов’язані. І на такому поєднанні нині акцентують вчені у провідних наукових дослідженнях. Вважаю, що країні потрібні не тільки архітектори та будівельники, а і урбаністи. Саме вони можуть створити комфортне середовище проживання. Створюючи факультет, ми розуміємо, що це завдання потребує від нас нових наукових та освітянських підходів.
Згідно наказу, до складу факультету «Урбаністика та просторове планування» ввійдуть три кафедри: міського будівництва, міського господарства та політичних наук.
Факультет готуватиме бакалаврів та магістрів денної та заочної форми навчання за спеціальністю «Будівництво та цивільна інженерія» , спеціалізацій «Міське будівництво та господарство» та «Автомобільні шляхи та аеродроми».
Деканом факультету одноголосно був обраний Мамедов Алірза Махмуд огли. Він – наш випускник, 20 років викладає в нашому університеті, тут захистив кандидатську дисертацію став доцентом. На його науковому рахунку понад 60 робіт. Саме він неодноразово підіймав тему важливості нового факультету та став одним із ідейних натхненників його створення.
Враховуючи великий досвід Алірзи Махмуд огли, я вважаю, що саме він зможе очолити цей новий, сучасний напрямок, а це, відповідно, сприятиме подальшому розвитку нашого університету.
До речі, трошечки історії. Деякі архітектори вважають, що Київського князя Ярослава Мудрого можна вважати справжнім урбаністом з гарним смаком, бо вже в ті часи він розумів, що саме треба споруджувати в Києві, розвивав цей простір і залишив нам безцінний архітектурний спадок. Тож нам є що наслідувати і що створювати.
А відтак бажаю новому факультету процвітання, успішних студентів та наукових досягнень!

Ректор КНУБА                   П.М. Куліков

Про гуртожитки

Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux