Новини,  НОВИНИ КНУБА

Про участь Київського національного університету будівництва і архітектури у розширеному засіданні Ради директорів Конфедерації будівельників України

13.09.2023 р. відбулось розширене засідання Ради директорів Конфедерації будівельників України [https://kbu.org.ua/pro-kbu] за участі представників Київського національного університету будівництва і архітектури (КНУБА).

Серед учасників були присутні представники органів державної влади, бізнесу, профільних установ та організацій.

Делегація КНУБА була представлена у складі ректора Петра Кулікова, в.о. директора Центру ділового партнерства та медіапроєктів Ольги Денисюк, директора Науково-освітнього центру проєктування та дослідження будівель з близьким до нульового енергоспоживанням КНУБА, професора кафедри архітектурних конструкцій Володимира Скочка, завідувача Науково-дослідної лабораторії «Енергоцентр-КНУБА», доцента кафедри архітектурних конструкцій Сергія Кожедуба.

Ректор Петро Куліков
Сергій Кожедуб. Ольга Денисюк, Володимир Скочко

Під час засідання обговорювались важливі актуальні питання, пов’язані із відбудовою України, у тому числі, щодо процедури закупівель робіт та послуг, пов’язаних із відбудовою об’єктів цивільної інфраструктури.

У рамках засідання презентовано результати проекту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», а також інструментів розроблених в рамках цього проекту для підтримки відбудови України за принципом «Відбудуємо краще ніж було», що впроваджується за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).

Ректор Петро Куліков, Ольга Денисюк та Лев Парцхаладзе

Міністром розвитку громад, територій та інфраструктури Наталією Козловською була відмічена важливість успішного та якомога швидшого завершення розробки проєктів повторного застосування шкіл та дитячих садочків, що плануються використовуватися при післявоєнній відбудові Україні. Нагадаємо, що співавторами проєктних рішень енергоефективних шкіл та дитячих садочків з поліпшеними екологічними показниками є фахівці NZEB HUB (КНУБА). Окрім того, фахівці КНУБА входять до робочої групи розробників першого в Україні зеленого будівельного стандарту, який має стати одним із орієнтирів при зеленому відновленні нашої країни.

Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Наталія Козловська

Одними із вагомих спікерів заходу стали: Директор проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», GIZ Іма Хренова-Шимкіна та президент ВГО «Жива планета», виконавець проєкту «Підтримка практичних кроків енергоефективності в публічних закупівлях та програмних діях», GIZ Світлана Берзіна. Зокрема, ними були висвітлені успіхи щодо розроблених процедур публічних закупівель, стандартів, калькуляторів, проектів повторного використання, методичних рекомендацій та консультаційної підтримки. Також, відмічена успішна співпраця у рамках проєкту з фахівцями Науково-освітнього центру проектування та дослідження будівель з близьким до нульового енергоспоживанням.

Володимир Скочко, Ольга Денисюк, Іма Хренова-Шимкіна, Світлана Берзіна, Сергій Кожедуб

По завершенню засідання було проведено робочі спілкування та обговорені напрямки подальшої співпраці щодо відбудови країни, розвитку будівельної галузі, покращення освітнього процесу у рамках співпраці NZEB HUB (КНУБА), ВГО «Жива планета» та GIZ, у тому числі і практичні питання підвищення енергоефективності будівель нашого університету.