Новини,  НОВИНИ КНУБА

Проектний тиждень VRScan3D November 2-7, 2023, UPV,Valencia, Spain

Учасниками проектного тижня були студенти факультету ГІСУТ КНУБА,  Технічного університету м. Дніпро, JADE Університету м. Ольденбург та студенти університету Бамберга. Під час проекту «VRscan3D – симулятор віртуального лазерного сканера для оцифрування навчального середовища», що фінансується DAAD, був проведений проектний тиждень на базі кафедри Картографії, геодезії та фотограмметрії Політехнічного університету Валенсії. Основною метою цього проектного тижня було порівняти змодельований процес і результати сканування з реальним процесом і результатами сканування на місці, а також оцінити розроблений симулятор лазерного сканера VRscan3D. Студенти працювали в невеликих змішаних командах (по 2-3 людини від кожної країни). Спочатку вони використовували симулятор, який містить інтегрований оцифрований об’єкт з UPV, а пізніше вони використовували справжні сканери для сканування тієї ж реальної будівлі. На етапі моделювання для порівняння результатів використовувалася та сама модель сканера та ті самі змодельовані об’єкти, що й під час реального сканування.

Цього разу студенти виконали наземне лазерне сканування внутрішніх приміщень технічної школи геодезії UPV сканерами XXX.

Загалом тиждень проекту пройшов з великим успіхом: відгуки студентів були позитивними, симулятор дуже допоміг їм у плануванні реального сканування; студенти мали змогу практично навчитися тому, що теоретично вивчали в університеті. Команда проекту також отримала цінні відгуки, для вдосконалення симулятора та відповідного навчального матеріалу. Було виявлено незначні помилки в програмному забезпеченні, а деякі пропозиції студентів щодо функціональності симулятора можуть бути реалізовані в майбутніх версіях. Студенти навчалися у змішаних німецько-україно-іспанських проектних групах, жили разом на орендованих квартирах і ще краще пізнавали один одного під час позаштатних заходів, наприклад, спільного відвідування музею чи екскурсії містом.

Проект «Розроблення віртуального середовища з навчання технологіям дігіталізації навколишнього світу VirScan3D» (2019-2021рр., подовжений до 2023р.) фінансується Німецькою службою академічних обмінів DAAD, та має на меті розроблення віртуального симулятора лазерного сканування. Результат розробки – продукт VRsvan3D – є навчальним інструментом підготовки фахівців, має низку міжнародних нагород та доступний для завантаження за посиланням www.vrscan3d.com.

Олена Нестеренко,

декан ф-та Геоінформаційних систем і управління територіями КНУБА