НОВИНИ КНУБА

Просвітницький тур «7 чудес Києва»

Велич Києва та Подолу

У рамках пізнавально-екскурсійних тематичних заходів по історичним, культурним та архітектурно- мистецьким пам’яткам Києва 22 вересня для студентів, викладачів та співробітників Київського національного університету будівництва і архітектури, відбувся четвертий просвітницький тур у рамках проекту «7 чудес Києва» .

Екскурсію та тематичну зустріч проводив відомий громадський та політичний діяч, ініціатор акції «7 чудес України» доктор політичних наук і кандидат історичних наук Микола Томенко.

Почали мандрівку з  відвідування Андріївської церкви у Києві – пам’ятки історії, архітектури, живопису XVIII ст. світового значення, збудована у 1747-1762 роках у стилі бароко за проектом видатного архітектора Ф.-Б. Растреллі. Андріївська церква зберігла не тільки автентичні архітектурні форми, найбільший відсоток оздоблення екстер’єру, але й у всій повноті донесла до наших днів своє внутрішнє оздоблення, яке є неперевершеним зразком православного церковного інтер’єру стилю бароко. Довершеність ліній, чіткі пропорції, дивовижна гармонія форм і навколишнього ландшафту давно вже стала візитною карткою міста та зразком для наслідування у будівництві культових споруд. . Навколо церкви – балюстрада, з якої відкривається мальовнича панорама Подолу, Дніпра та Андріївського узвізу.

Спускаючись вниз Андріївським узвозом можна побачити пам’ятники Княгині Ольги без голови та Тарасу Шевченку, безліч старовинних будинків – “Замок Річарда Левове серце”, будинку №13, в якому  жив письменник М. О. Булгаков, у цьому ж будинку розташований музей Михаїла Булгакова, також на узвозі функціонує Музей однієї вулиці.

Познайомились із старим Подолом  XVIII ст.. – це твори випускників академії І. Григоровича-Барського: церква Миколи Набережного і Покровська, дзвіниця знищеної церкви Миколи Доброго, зупинились біля пам’ятника Григорію Сковороди, який знаходиться на Контрактовій площі, пройшли повз фонтан “Самсона”, також на Подолі розташований університет “Києво-Могилянська академія”- перша вища школа в Україні та в Східній Європі, визначний культурно-освітній центр.

Закінчувалась наша подорож прогулянкою від вулиці Петра  Сагайдачного до Поштової площі, на  якій усі учасники заходу мали змогу спостерігати красу та велич  Мальовничого Дніпра, насолоджуючись смачною та запашною кавою, поділитись приємними спогадами та особистими враженнями.

Оксана Бєлозьорова

Завідуюча відділу