НОВИНИ КНУБА

 Просвітницький тур «7 чудес Києва: Стародавній Київ»

У рамках пізнавально-екскурсійних тематичних заходів по історичним, культурним та архітектурно- мистецьким пам’яткам Києва 13 вересня студенти Київського національного університету будівництва і архітектури здійснили перший просвітницький тур у рамках проекту «7 чудес Києва».

Екскурсію та зустріч проводив відомий громадський і політичний діяч, ініціатор акції «7 чудес України» і «7 чудес Києва» Микола Томенко, який познайомив студентів КНУБА з історією давнього Києва – столицею могутньої Держави УКРАЇНИ-РУСИ.  

Початком нашої  мандрівки була Старокиївська гора, яка знаходиться в центрі стародавнього Верхнього міста. На ній, за велінням хрестителя Київської Русі Володимира Святославовича, була споруджена давньоруськими і візантійськими майстрами і урочисто освячена в 996 році перша в Київській Русі кам’яна церква – храм Пресвятої Богородиці, відома ще як Десятинна церква.      

Знайомились з  історією Київського Михайлівського Золотоверхого собору, який бере початок з 11 липня 1108 року за правління онука Ярослава Мудрого київського князя Святополка Ізяславича. Хрестово-купольний шестистовпний храм з трьома навами та одним позолоченим куполом. На початку XX століття храм – семикупольний. У 1930-х роках був зруйнований, а відтворений у 1997-1998 роках. Михайлівський Золотоверхий собор збудовано з каміння і цегли-плінфи на вапняно-цем’яковому розчині технікою «мішаної кладки» з використанням голосників у пазухах склепінь. Стіни собору прикрашають мозаїки і фрески, є одним з найбільших монастирів Стародавнього Києва.

Захоплюючим та цікавим моментом нашого візиту було відвідування Національного заповідника «Софія Київська» теплим прийомом, гостинно нас зустрів заступник Вадим Кириленко та екскурсовод пан Олександр, який провів чудову, пізнавальну та змістовну подорож Найвеличнішою спорудою Національного заповідника „Софія Київська” Софійським собором – це всесвітньо відома пам’ятка архітектури і монументального живопису ХІ століття. Будівничим Святої Софії літописці називають великого Київського князя Ярослава Мудрого. Джерела свідчать, що в цій справі Ярослав завершив починання свого батька Володимира. Давньоруські написи-графіті на фресках храму, що містять дати 1022, 1033 та 1036 років,   підтверджують  заснування Софії Володимиром – хрестителем Русі. Присвячений Премудрості Божій, собор, за задумом творців, мав утверджувати на Русі християнство. Упродовж сторіч Софія Київська була головною святинею Русі-України.

Подяка Ректору Петру Кулікову, проректору з Наталії Бурдейній – за підтримку  в організації та проведенні екскурсій, Миколі Томенко – за  цікаві, змістовні та пізнавальні заходи, команді Національного заповідника «Софія Київська» й заступнику Вадиму Кириленку – за дружній прийом.

Подорожуйте, вивчайте та пам’ятайте нашу історію!

Оксана Бєлозьорова

Завідуюча відділу

з організації виховної роботи

Follow by Email
YouTube
Instagram
Telegram
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux