Новини,  НОВИНИ КНУБА

Річниця Голодомору в Україні. Пам’ятаємо, Єднаємося, Переможемо!

Кожну четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять мільйонів жертв голодоморів 1932-1933 років.. У ХХ столітті українці пережили їх тричі: 1921 – 1923, 1932 – 1933 і 1946 – 1947 роках. Наймасштабніший із них був у 1932 – 1933 роках. Саме його нині називають геноцидом українського народу, здійсненим сталінським режимом, адже жертвами цього Голодомору в Україні стали щонайменше 3,9 мільйона людей.

До 90-х роковин Голодомору 23 листопада була організована поїздка до Національного музею Голодомору для студентів та викладачів КНУБА. Учасники заходу побували на  відкритті виставки «Намір» та мали змогу подивитися на факти Голодомору та злочини росіян, вчинені в Україні під час повномасштабного вторгнення протягом 2022–2023 років, через концепцію злочину геноциду, в якій ключове значення має доведеність спеціального наміру.

У Національному музеї Голодомору студенти мали змогу ознайомитись з архівами, відеотекою, бібліотекою, музейними колекціями та оновленими експозиціями,  які знаходяться в музейному просторі та розповідають про Голодомор-геноцид українського народу.

Вшанували пам’ять жертв голодоморів в Україні, згадавши жахливі сторінки історії нашого народу хвилиною мовчання, та поклали квіти біля скульптури дівчинки «Гірка пам’ять дитинства», яка нагадує про трагічну долю найвразливішої категорії жертв Голодомору — дітей.

Цього року 25 листопада о 16:00  у День пам’яті жертв голодоморів традиційно відбудеться загальнонаціональна хвилина мовчання та Всеукраїнська акція “Запали свічку пам’яті” – в пам’ять про мільйони вбитих голодом.

ПАМ’ЯТАЄМО, ЄДНАЄМОСЬ, ПЕРЕМОЖЕМО!

Оксана Белозьорова